Inwestycje na drogach wojewódzkich

2

PIASECZNO/KONSTANCIN-JEZIORNA W latach 2017-2019 Samorząd Województwa Mazowieckiego planuje modernizację i rozbudowę dróg. Wśród planowanych inwestycji dwie dotyczą powiatu piaseczyńskiego: drogi nr 722 w Piasecznie oraz drogi nr 868 w Konstancinie-Jeziornie


Większość zaplanowanych inwestycji zrealizowanych będzie w tym i w kolejnym roku. W sumie na rozbudowy i modernizacje dróg w latach 2017-2019 przeznaczonych zostanie 250 mln zł. W subregionie okołowarszawskim planowanych jest dziesięć inwestycji. Przebudowy i remonty obejmą w sumie ponad 16 km dróg. Wśród nich znajdą się też drogi przebiegające przez powiat piaseczyński.

Planuje się rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 722 (ul.Pułku IV Ułanów) od ul. Pod Bateriami w Piasecznie do ul. Górnej w Jazgarzewie (ok. 2 km) za kwotę 23,6 mln zł. Inwestycja zaplanowana na lata 2017-2019. W tym roku na ten cel przeznaczonych zostanie 4,5 mln zł, w następnym – 10,6 mln zł, a w 2019 r. – 8,5 mln złotych.

Kolejna inwestycja w naszym regionie to przebudowa drogi wojewódzkiej nr 868 w miejscowościach Piaski i Obory na terenie gminy Konstancin-Jeziorna (1,6 km) – 1,8 mln zł. Inwestycja zaplanowana została na 2017 r.

AB

2 KOMENTARZE

  1. Zdjęcie do artykułu może wprowadzać w błąd. Niestety Województwo nie zaplanowało remontu ul. Pod Bateriami, która jest na zdjęciu. Rozpocznie się remont ul. 4 Pułku Ułanów. Należy się z tego cieszyć, jednakże wydaje się, że ul. Pod Bateriami powinna być zmodernizowana, jako pierwsza.

    • Słuszna uwaga Panie Michale, sprecyzowaliśmy podpisem pod zdjęcie oraz dodaliśmy nazwę ulicy. Teraz nie powinno być wątpliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię