Izba przyjęć dla dzieci w nowej odsłonie. Maluchy będą wniebowzięte

0

PIASECZNO Na oddziale pediatrycznym szpitala św. Anny w Piasecznie otwarto dziś pięknie wyposażoną i zaadaptowaną dla potrzeb maluchów izbę przyjęć. Powstała ona w ramach inicjatywy „Klub Płomyka”, realizowanej przez Fundację Santander


Dzięki modernizacji sala przyjęć jest o wiele bardziej przyjazna

Nowa izba przyjęć robi niesamowite wrażenie. Zainstalowano w niej m.in. interaktywną ściankę, wstawiono nowe meble, zabawki i zamontowano hamaki. Miejsce powstało dzięki współpracy szpitala z Fundacją Santander.
– Dzięki wsparciu Fundacji mamy piękne pomieszczenie, wyposażone w atrakcyjne wizualnie oraz poznawczo zabawki, które pozwolą dziecku chociaż na chwilę zapomnieć o chorobie – mówi Lidia Albrechowicz, dyrektor szpitala św. Anny w Piasecznie. Wykonawcą kącika zabaw dla dzieci był lokalny przedsiębiorca Mateusz Zięcina.
– Prace adaptacyjne trwały około tygodnia – mówi. – Najpierw musieliśmy wyrównać i pomalować ściany. Potem złożyliśmy umocowaliśmy meble oraz przewidziane w projekcie wyposażenie.


To był już czwarty taki kącik wykonany przez fundację.
– Pierwszy oddaliśmy na oddziele kardiologii dziecięcej w Gdańsku – przypomniała Marzena Atkielska, prezes zarządu Fundacji Santander Bank Polska. – Drugi powstał w szpitalu w Kępnie, trzeci w na oddziale dzieci cierpiących na autyzm w Białymstoku. Kolejny, piąty, planujemy otworzyć w grudniu w Jeleniej Górze.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię