Jak nadać przesyłkę w punkcie?

0

Chcesz nadać przesyłkę w punkcie, ale nie wiesz, jak to zrobić? Wbrew pozorom nadawanie przesyłek w punktach wcale nie jest trudne, a do tego właściwie wszystkie formalności możesz wykonać online i to we własnym domu. Sprawdź, jak nadać paczkę w wybranym punkcie i oszczędzić przy tym czas oraz pieniądze.

 

Dlaczego warto korzystać z punktów nadań przesyłek?

Punkty nadań przesyłek kurierskich są rozlokowane w całym kraju. Najwięcej jest ich w dużych miastach, ale w mniejszych też można spotkać zwykle przynajmniej 2 lub 3 takie miejsca. Punkty są zlokalizowane zawsze przy najczęściej uczęszczanych ulicach. Punktami mogą być oddziały konkretnych firm kurierskich lub placówki przyjmujące przesyłki realizowane przez wielu kurierów. Takim punktem może być zarówno oddział DPD Pickup, jak i automat.

Nadanie paczki w punkcie jest bardzo wygodne. Punkty nadań są otwarte przez wiele godzin a czasami dostępne całodobowo i można w nich nadawać paczki lub koperty z dokumentami dokładnie wtedy, kiedy możemy i jesteśmy w pobliżu – bez konieczności czekania na kuriera. Przesyłkę możesz przekazać do doręczania w drodze do pracy lub do szkoły, a także podczas spaceru czy wyjazdu na zakupy.

Jak nadać paczkę w punkcie za pośrednictwem serwisu Furgonetka?

Szczególnie wygodną formą nadania przesyłki w punkcie jest wysłanie jej za pośrednictwem serwisu Furgonetka. Dzięki serwisowi Furgonetka wszystkie formalności związane z nadaniem możesz załatwić we własnym domu. Nie trzeba wtedy stać w kolejce do punktu i wypełniać etykiety na miejscu – wystarczy tylko przekazać pracownikowi gotową przesyłkę z listem przewozowym i wrócić do swoich obowiązków. Nadanie poprzez serwis Furgonetka wymaga założenia konta i zalogowania, ale dołączenie do serwisu jest darmowe, a jedyna opłata to koszt samego nadania paczki.

Po zalogowaniu w serwisie wystarczy wypełnić formularz nadania, uzupełniając go o dane nadawcy i odbiorcy przesyłki oraz podać szczegóły takie jak rozmiary i waga paczki czy lokalizacja punktu, do którego dostarczysz przesyłkę. Na podstawie tych danych serwis przedstawi cennik poszczególnych usług kurierskich, w tym DPD Pickup, a Ty możesz wybrać najkorzystniejszą ofertę. Płatności za zamówienie dokonasz online poprzez szybkie przelewy lub ze swojego konta pre-paid w serwisie (jeśli zostało wcześniej doładowane).

Po zatwierdzeniu zamówienia otrzymasz dokumenty przewozowe do wydrukowania i naklejenia na przesyłkę, a później wystarczy już tylko zanieść paczkę do punktu wybranego na etapie wypełniania formularza.

Jak znaleźć najbliższe punkty nadań?

Wszystkie punkty nadań i odbiorów przesyłek obsługiwanych przez kurierów współpracujących z serwisem Furgonetka znajdziesz na stronie https://furgonetka.pl/punkty. Jeśli podasz w pasku wyszukiwania swoje miasto lub adres, to w wynikach otrzymasz listę wszystkich punktów wraz z danymi kontaktowymi, a także godzinami otwarcia. Szybko zorientujesz się, gdzie znajdują się najbliższe punkty i zyskasz możliwość zaplanowania wysyłki paczki w taki sposób, by przekazać ją „przy okazji”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię