Jak nie czytam, jak czytam. Akcja wspólnego czytania książek zawitała do Piaseczna

1

PIASECZNO Punktualnie o godzinie 10 w Szkole Podstawowej nr 2 im. Ewy Krauze w Zalesiu Dolnym rozpoczęła się akcja wspólnego czytania książek, w której wzięło udział 235 uczniów, nauczycieli i mieszkańców


Sam pomysł nie jest nowy. Ogólnopolska inicjatywa ma zachęcać wszystkich do czytania książek, z czym w praktyce bywa różnie. Chodzi o to, żeby w wybranych miejscach (w tym wypadku na terenie przed szkołą) wspólnie usiąść i przez 30 min skupić się tylko i wyłącznie na czytaniu. W akcji może wziąć udział każdy chętny, każdy też czyta przyniesioną przez siebie książkę.
– Książki na terenie SP nr 2 czytali tylko ci uczniowie, którzy mieli na to ochotę – mówi Izabela Jurek, nauczycielka języka polskiego. – Dzieci były raczej zadowolone, słyszałam jak jeden chłopiec mówił do drugiego, że wspólne czytanie było nawet fajne. Na pewno będziemy chcieli powtórzyć to za rok.


W organizację akcji najbardziej zaangażowali się uczniowie klas 6c i 8c, a zwłaszcza Julia Stachurska, która prowadziła całą kampanię informacyjną, m.in. zamówiła plakaty i poinformowała media.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię