Jak powinna wyglądać dieta w upalne dni?

0

Co roku doskwierają nam bardzo upalne dni, podczas których nasz apetyt znacznie się zmniejsza. W tym okresie jesteśmy narażeni na odwodnienie i wiele innych chorób spowodowanych wysoką temperaturą. Zatem co zrobić, aby przetrwać gdy słońce nam doskwiera? Jakie posiłki należy spożywać, aby organizm odpowiednio funkcjonował?

 

Co należy spożywać, aby prawidłowo funkcjonować podczas upalnych dni?

Gdy przychodzi lato i zaczynają się upalne dni pełne słońca, zaczyna brakować nam sił i chęci na cokolwiek. Zmniejsza się nam apetyt, jak również jesteśmy narażeni na odwodnienie i wiele innych chorób, które mogą wystąpić wskutek zbyt długiego czasu spędzonego na słońcu. Nawet gdy nie mamy apetytu, należy pamiętać o tym, aby spożywać posiłki, ponieważ musimy dostarczyć naszemu organizmowi odpowiednią ilość energii, aby przetrwać cały dzień. W dni z wysoką temperaturą oraz wzmożonym słońcem powinniśmy spożywać przede wszystkim mnóstwo warzyw i owoców, które w swoim składzie posiadają dużo wody. W okresie letnim znajdziemy wiele gatunków sezonowych, które są bardzo soczyste i posiadają ogromną ilość witamin i składników mineralnych, bowiem owoce i warzywa sezonowe to najzdrowszy rodzaj produktów. Zaleca się również spożywanie ryb morskich, które są lekkostrawne i nie przytłoczą naszego układu trawiennego. Upalny okres jest bardzo ciężki dla naszego organizmu, ponieważ jest osłabiony, bardzo się poci, tracąc przy tym mnóstwo wody. Nie zapominajmy więc o odpowiednim nawadnianiu, co jest bardzo ważne, abyśmy czuli się dobrze i nie doprowadzili do odwodnienia organizmu. Obiad na upalne dni powinien być lekki i zdrowy, aby nasz organizm odpowiednio go strawił.

Czego powinniśmy unikać?

Gdy doskwierają nam upały, należy nasz organizm odpowiednio przygotować. Przede wszystkim należy ograniczyć produkty typu fast food. Są one ciężkostrawne, co spowoduje, że nasz organizm będzie znacznie się męczył. Ilość tłuszczu i kalorii, które zawierają takie potrawy, może znacznie przytłoczyć nasz organizm, dzięki czemu zużyje on znacznie więcej energii, a my będziemy ospali. Kolejnym produktem, który należy ograniczyć, jest również alkohol. Spożywanie alkoholu jest bardzo moczopędne, co może doprowadzić do szybkiego odwodnienia się naszego organizmu. Do takich produktów należy również kawa. Można ją spożywać podczas upalnych dni, lecz w granicach rozsądku. Mimo chęci ochłodzenia się należy również uważać na lody i zimne napoje. Dają nam one efekt ochłodzenia, lecz jest on bardzo krótkotrwały. Nasz organizm po chwili zacznie się nagrzewać. Taki skok temperatur może doprowadzić do szoku termicznego. Pamiętajmy, że odpowiednie żywienie jest bardzo kluczowe w przypadkach narażenia naszego organizmu na upał.

Jaka dieta pomoże nam przetrwać upały?

Najkorzystniejszą alternatywą jest catering dietetyczny. Zapewni on nam odpowiednią ilość posiłków, które zawierają ilość kalorii dostosowaną do naszego organizmu. Pogotowie Dietetyczne posiada w swojej ofercie dietę, która została stworzona specjalnie na letnie, upalne dni. Jest to dieta Summer Box. Zapewnia nam ona 3 posiłki, które są lekkie, zawierają duże ilości warzyw i owoców, a po ich zjedzeniu nasz organizm odpowiednio je trawi. Jadłospis jest odpowiednio rozplanowany przez najlepszych dietetyków, którzy układając ją, mieli na uwadze, ciężar, jaki niosą za sobą upalne dni. Posiłki są przyrządzane przez najlepszych kucharzy, którzy z wielką dbałością i szacunkiem do każdego produktu, tworzą znakomitą harmonię potraw, które codziennie trafiają pod nasze drzwi. Każdy produkt jest wysokiej jakości, co również wpływa na smak oraz wygląd każdej potrawy. Dieta pudełkowa zawiera odpowiedni obiad na upalne dni, jak i dwa inne posiłki, które możemy spożyć w różnych kolejnościach, lecz w odpowiednich odstępach czasowych. Ciesz się przepiękną pogodą jako okaz zdrowia. Zapewnij sobie odpowiednią ilość wody i energii i ciesz się wakacyjnym sezonem z Pogotowiem Dietetycznym! Skorzystaj z zamówienia testowego już dziś!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię