Jak pozbyć się niechcianego materaca? Dlaczego nikt nie chce go zabrać?

1

PIASECZNO – PUK Piaseczno nie chce odebrać starego materaca, który jest oparty o altanę śmietnikową przy budynku Titanika – mówi pan Grzegorz, nasz czytelnik. – Każą przewieźć go na PSZOK. Nie po to płacimy tyle za śmieci, aby jeszcze przewozić gabaryty na swój koszt…


Panowie ze śmieciarki zabrali ostatnio gabaryty, ale materac zostawili – skarży się nasz czytelnik. – Zwinęliśmy go więc i włożyliśmy do odpadów zmieszanych. I znowu nic. Odpady zostały zabrane, a materac nie. Nasz administrator skontaktował się w tej sprawie z PUK-iem, ale nic to nie dało. Zaproponowali, żeby przewieźć materac na Techniczną 6. Ja nie mam nawet samochodu. Mam wozić go taksówką…? – pyta rozgoryczony mężczyzna.
Zarówno gminny wydział gospodarki odpadami, jak i PUK Piaseczno wyjaśniają, że materac zalicza się do odpadów gabarytowych i powinien zostać zabrany. Dlaczego więc nie został?
Zgodnie z regulaminem utrzymania porządku i czystości w gminie odpady gabarytowe powinny być wystawiane przed altanę w dniu ich odbioru. Może ten materac znajdował się w altanie – zastanawia się jeden z pracowników PUK-u. – Odpady gabarytowe były odbierane z tego miejsca 6 marca. Następny odbiór gabarytów jest planowany na 3 kwietnia. Jeśli ten materac tak bardzo mieszkańcom przeszkadza sugeruję, aby dostarczyć go do PSZOK-a przy ul. Technicznej 6.

TW

1 KOMENTARZ

  1. Za śmieci płaci się coraz więcej a śmieci najlepiej jak sami byśmy wywozili. Materaca nie zabiorą, odpadów elektrycznych, AGD też nie, opon nie i wszyscy się dziwią że to w lasach leży. Wcześniej to wszystko było zabierane a teraz tylko pieniądze ma kto brać .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię