Jak wypadły, kontrole piaseczyńskiej komunikacji miejskiej?

1

PIASECZNO Piaseczyńscy policjanci wspólnie z pracownikami Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie przeprowadzili działania prewencyjno – kontrolne „Bezpieczna Komunikacja Miejska”. Ich głównym celem było ujawnienie i wyeliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu zbiorowego oraz przewozu osób i rzeczy.

Na kierowcach i przewoźnikach wykonujących przewozy pasażerskie ciąży ogromna odpowiedzialność. To od ich odpowiednich kwalifikacji jak również rzetelności wykonywania powierzonych im zadań zależy zdrowie, a nawet i życie osób podróżujących autobusami.

Wczoraj, na drogi naszego powiatu wyjechały patrole ruchu drogowego wspierane przez pracowników Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na przestrzeganie przepisów związanych z przewozem pasażerskim zarówno autobusami miejskimi, jak również podmiejskimi „L”. Mundurowi sprawdzali stan techniczny i wyposażenie pojazdów oraz sposób przewożenia osób i rzeczy. Nie zabrakło również kontroli stanu trzeźwości kierujących do którego policjanci, we wszystkich przypadkach nie mieli żadnych zastrzeżeń. W celu zminimalizowania utrudnień dla pasażerów, kontrole były prowadzone głównie wobec kierowców powracających do zajezdni bądź rozpoczynających pracę. Kierujący kontrolowani byli również w czasie postoju na pętlach autobusowych. W działaniach użyty został bezzałogowy statek powietrzny za pomocą którego funkcjonariusze sprawdzali stosowanie się kierujących autobusami do sygnalizacji świetlnej oraz analizator spalin.

Apelujemy do wszystkich osób korzystających ze środków transportu publicznego, aby w przypadku:

  • podejrzenia, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających,
  • lekceważenia przez kierującego obowiązujących przepisów,
  • stwarzania zagrożenia na drodze,
    niezwłocznie informować o tym policje dzwoniąc pod numer 112. Bezpieczeństwo podróżnych jest priorytetem, dlatego też wszelkie niebezpieczne zachowania kierowców spotkają się ze stanowczą reakcją ze strony funkcjonariuszy.

1 KOMENTARZ

  1. Apelujemy do wszystkich osób korzystających ze środków transportu publicznego, aby w przypadku:
    -lekceważenia przez kierującego obowiązujących przepisów, niezwłocznie informować o tym policje dzwoniąc pod numer 112.

    I co mam zadzwonić na 112 powiedzieć, że kierowca lini L39 nie zatrzymał się na przystanku lub nie zwalnia przed przejazdem kolejowym i nie zwraca uwagi na znaki stop czy przejscia dla pieszych ? i tak bym nie był w stanie tego udowodnić więc niech zaczną prowadzić normalne kontrole tych autobusów, a nie tu jakieś ściemy i zabawy w stylu latanie dronem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię