Jak zagospodarować okolice dworca? Gmina oddaje głos mieszkańcom

4

PIASECZNO Rejon dworca PKP to duży, znajdujący się niemal w centrum miasta obszar, który w najbliższym czasie będzie się dalej zmieniał. Gmina chce, aby kierunek tych zmian zależał także od mieszkańców. Właśnie ruszyły poświęcone temu zagadnieniu konsultacje społeczne, które potrwają do końca miesiąca


Jakiś czas temu w CEM odbyło się spotkanie, podczas którego studenci wydziału architektury Politechniki Warszawskiej przedstawili kilka propozycji zagospodarowania terenu wokół dworca PKP w Piasecznie. Niektóre wizje były całkiem ciekawe, choć warto dodać, że ich wprowadzenie w życie wiązałoby się z gigantycznymi kosztami (np. pomysł utworzenia na poziomie -1 dworca autobusowego). Teraz gmina postanowiła oddać głos mieszkańcom. W efekcie ma powstać nie tylko koncepcja rozwoju tej części miasta, ale także projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego okolic dworca.
Podczas konsultacji chcemy dowiedzieć się, jak mieszkańcy korzystają z okolic dworca, jak chcieliby korzystać z tego miejsca w przyszłości i co zrobić, żeby wskazany obszar lepiej odpowiadał potrzebom lokalnej społeczności – mówi burmistrz Daniel Putkiewicz.
Gmina chce opracować koncepcję dla kwadratu ograniczonego ulicami Jana Pawła II, Sienkiewicza, Dworcową, Poniatowskiego i Broniewskiego. Mieszkańcy będą mogli wypowiedzieć się m.in. w kwestii mocnych i słabych punktów tego obszaru. Oprócz tego będą mogli wziąć udział w wielu zaplanowanych przez urząd aktywnościach, jak spacer z ekspertami (20 listopada od godz. 10 do 12, start przy dworcu) czy dyżur projektantów (tego samego dnia od godz. 10 do godz. 13.30 w budynku dworca). Dodatkowo zaplanowano spotkania dotyczące terenów zielonych wokół dworca (17 listopada, godz. 17-20 w CEM), miejsc historycznych (18 listopada, godz. 17-20 w CEM) i nowych funkcji całego tego obszaru (22 listopada, godz. 17-20 w CEM). Spotkanie podsumowujące odbędzie się 24 listopada w godz. 18-20 również w CEM. Równocześnie z konsultacjami rusza procedura zbierania wniosków do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, który obejmie okolice dworca PKP. Swoje opinie i pomysły można przesyłać pod adres: [email protected].

TW

4 KOMENTARZE

  1. Czy ktoś mi może wyjaśnić dlaczego rowerzyści jeżdzą po chodniku lub po ulicy a nie po ścieżce rowerowej przy Dworcowej. Takich powinni karać i 500 zł mandat.
    Czemu dziś wiszą flagi Polski i chyba Białorusi na latarniach?

  2. Aż dziw bierze, że radni PO nie chcą reaktywować dawnego miejsca spotkań środowisk LGTB+QiZ które to miejsce znajdowało się na tyłach dworca… (tylko tym razem proszę upomnieć srodowiska LGTB+QiZ, aby szanowała to miejsce i nie dopuściły do tego, aby woń unosząca się z tego zacnego miejsca ,,rozkosznych,, spoykań, przeganiała normalnych przechodniów na drugą stronę ulicy…)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię