Jak zgłosić szkodę AC?

0

Skradziono Twoje auto, a może ktoś na parkingu je uszkodził i odjechał? Jeżeli posiadasz polisę AC, możesz skorzystać z pomocy towarzystwa ubezpieczeniowego. Dzisiaj podpowiemy, jak skutecznie i zgodnie z przepisami zgłosić szkodę z ubezpieczenia AC.

Zgłoszenie szkody z AC – o tym warto pamiętać

Ważne jest przygotowanie odpowiednich dokumentów oraz przestrzeganie obowiązujących w Twoim towarzystwie ubezpieczeniowym przepisów. Samo zgłoszenie szkody AC nie wystarczy do wypłaty odszkodowania. Powinieneś przedstawić dokumentację, o którą poprosi Cię LINK4. Mogą to być dokumenty, które potwierdzają okoliczności szkody lub jej zakres. Jeśli dysponujesz notatką policji, z miejsca zdarzenia, także warto ją dołączyć.

W Twoim interesie jest złożenie wymaganych dokumentów i współpraca z ubezpieczycielem. Zdecydowanie wpłynie to na przyspieszenie terminu wypłaty odszkodowania. W LINK4 powinieneś szkodę zgłosić niezwłocznie po jej wykryciu, nie później niż w ciągu 7 dni.

Jak zgłosić szkodę skutecznie?

Przygotuj numer polisy i dowód rejestracyjny. Szkodę możesz zgłosić, odwiedzając agenta współpracującego z twoim Towarzystwem Ubezpieczeniowym lub telefonicznie. Najszybszą opcją jest jednak skorzystanie ze strony internetowej ubezpieczyciela. Aby skutecznie zgłosić szkodę, wystarczy wykonać kilka prostych kroków. Oto co powinieneś zrobić:

  • Wejdź na stronę LINK4.pl i kliknij przycisk: Zgłoszenie i status szkody;
  • Na nowej stronie wybierz zakładkę: Zgłoś szkodę, a następnie: Zgłoszenie szkody komunikacyjnej;
  • Dalej zostaniesz pokierowany przez system;
  • Twoja sprawa otrzyma unikalny numer i rozpoczniemy proces likwidacji szkody.

 

Jak widzisz, zgłoszenie szkody w LINK4 jest bardzo intuicyjne i nie zabiera zbyt dużo czasu.

Zgłoszenie szkody z AC – co dzieje się dalej?

Po zgłoszeniu szkody do ubezpieczyciela uruchomiony zostaje proces jej likwidacji. Najpierw analizowane są okoliczności oraz następuje wycena szkody. Na tej podstawie towarzystwo wydaje decyzję oraz określa wysokość odszkodowania, jakie zostanie Ci wypłacone. Ostatnim krokiem jest przelanie ustalonej kwoty na Twoje konto. W LINK4 dochodzi do tego w ciągu 30 dni od daty zgłoszenia powstania szkody.

Gdzie kupić ubezpieczenie Autocasco?

Korzystna oferta AC czeka na Ciebie w LINK4. Oprócz pojazdu ubezpieczenie w wersji podstawowej obejmuje również bagaż podręczny oraz foteliki dziecięce. Kupując AC w pakiecie z obowiązkowym ubezpieczeniem OC, możesz liczyć na spore oszczędności.

Wykupując Autocasco w LINK4, zabezpieczasz się przed wysokimi kosztami napraw, które mogą wystąpić na skutek wypadku lub kolizji. Dzięki ubezpieczeniu możesz zrekompensować szkody spowodowane działaniami osób trzecich, takimi jak wandalizm, a także działanie sił natury: gradu, huraganu, uderzenia pioruna, powodzi, zawalenia, czy osunięcia się ziemi lub lawiny.

Skorzystaj z kalkulatora online w LINK4 i ubezpiecz Twoje auto! Możesz porozmawiać bezpośrednio z konsultantami pod numerem 22 444 44 44 lub osobiście spotkać się z agentem współpracującym z LINK4, który zaoferuje Ci atrakcyjne OC. W obu przypadkach otrzymasz niezbędne informacje oraz zakupisz interesujące Cię ubezpieczenie.

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU dostępne są na stronie www.link4.pl.

Materiał powstał przy współpracy z LINK4.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię