Jaką poduszkę ortopedyczną wybrać, aby wygodnie i zdrowo spać?

0

Poduszka ortopedyczna pozwala kręgosłupowi ułożyć się w jego naturalnych krzywiznach. Dzięki temu wszystkie mięśnie, ścięgna i więzadła mogą się rozluźnić i zregenerować podczas snu, a my rano — obudzić się wypoczęci. Najważniejsze, aby poduszka była odpowiednio dobrana. Czym kierować się przy wyborze, aby wygodnie i zdrowo spać?

W jakiej pozycji najczęściej śpisz?

Jedną z najważniejszych kwestii jest to, w jakiej pozycji spędzamy większość snu. Jeśli najczęściej śpimy na plecach, to nasza poduszka ortopedyczna powinna być miękka i nieco niższa. W takim ułożeniu kręgosłup szyjny często wypychany jest do góry, co może powodować jego większe zmęczenie. Wyprofilowana poduszka z dodatkowym wcięciem powinna zapobiec występowaniu problemu. 

Wiele osób sypia też na boku. W takiej sytuacji najlepsza będzie poduszka z profilowaniem w kształcie wałka, w okolicach odcinka szyjnego. Będzie on służył jako wypełnienie pomiędzy barkiem a szyją. Pozwoli to na utrzymywanie głowy w neutralnej pozycji przez cały czas. Produktem dedykowanym osobom, które najczęściej śpią na boku jest poduszka ergonomiczna Visco Balance marki Hilding. Zapewnia ona optymalne wsparcie głowy oraz kręgosłupa podczas snu. Dodatkowo wypełnienie wykonane jest z termoelastycznej pianki Visco, która pod wpływem temperatury ciała dopasowuje się do ułożenia głowy. 

W najgorszej sytuacji są osoby, które najczęściej sypiają na brzuchu. Niestety nie jest to zdrowa pozycja, ponieważ nie pozwala na naturalne i prawidłowe ułożenie kręgosłupa. Jednak przyzwyczajeń nie da się tak łatwo pozbyć, zwłaszcza podczas snu, gdy raczej nie kontrolujemy swoich ruchów. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie płaska poduszka ortopedyczna w kształcie gwiazdy. 

Poduszka dopasowana do masy ciała i szerokości barków

Ważnym aspektem jest również masa naszego ciała oraz szerokość barków. Zacznijmy od pierwszej kwestii. Osoby drobne o niskiej wadze powinny decydować się raczej na poduszki miękkie. Natomiast przy dużej masie ciała lepiej zainwestować w twardsze modele. Szerokość barków będzie wpływała na wysokość poduszki. Osoba o postawnej sylwetce i szerokich barkach będzie potrzebowała oczywiście wyższej poduszki, najlepiej o wysokości 13-15 cm. Dla osoby o małej szerokości barków najlepszym wyborem będzie niska poduszka o wysokości 10-11 cm. Marka Hilding proponuje produkty o różnej wysokości, dlatego warto zapoznać się z całą ofertą i dobrać wysokość do swojej sylwetki. 

Wypełnienie poduszki ortopedycznej 

Przy wyborze poduszki ortopedycznej musimy pamiętać także o wypełnieniu. Tutaj wiele zależy od naszych preferencji, jednak warto wziąć pod uwagę kilka aspektów. Alergicy powinni unikać naturalnych wypełnień, ponieważ trudno je wyczyścić, a mogą się w nich gromadzić roztocza oraz kurz. Dla takich osób najlepszą opcją będzie poduszka z wypełnieniem lateksowym lub piankowym tak jak Visco Prime od Hilding. Zapewnia ona odpowiedni poziom cyrkulacji powietrza, dzięki czemu hamuje rozwój grzybów i pleśni. Poduszka piankowa sprawdzi się także u osób, które zmagają się z bólem pleców. Takie rozwiązanie pozwoli zachować naturalne krzywizny kręgosłupa i zapewni komfort snu. W pozostałych przypadkach najlepiej kierować się własnymi odczuciami. 

Wybór poduszki ortopedycznej zależy od wielu czynników. Warto zwrócić na nie uwagę, aby wygodnie i zdrowo spać. Pamiętajmy też o innych akcesoriach sypialnianych. Ważny jest materac, pościel, a także kołdra. W tej kwestii również mamy szeroki wybór. Niektórzy wolą kołdrę z wypełnieniem syntetycznym, a dla innych najlepszą opcją będzie kołdra z pierza. Dlatego oprócz teoretycznych zasad, warto kierować się też własnymi preferencjami. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię