Jakie kwoty zostaną przeznaczone na budowę ścieżek rowerowych w uzdrowisku?

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Niedawno zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące przebiegu ścieżek rowerowych na terenie gminy Konstancin-Jeziorna. W planach jest utworzenie kilkudziesięciu tras różnych kategorii, których budowa będzie kosztować przynajmniej kilkadziesiąt milionów złotych


Gmina planuje w przyszłości budowę sześciu szlaków rowerowych, dwóch tras komunikacyjnych przecinających uzdrowisko wzdłuż i wszerz oraz aż 32 tras lokalnych. Ta złożona infrastruktura zdaniem projektantów może kosztować nawet 46 mln zł (bez wykupów gruntów). Podczas ostatniej sesji pojawiło się pytanie jakimi środkami na budowę ścieżek rowerowych dysponuje gmina w tym roku, w przyszłym i 2023. Burmistrz Kazimierz Jańczuk poinformował, że w 2021 roku gmina przeznaczy 67 tys. zł na koncepcję ścieżek.
Podczas uchwalania przyszłorocznego budżetu powiem, ile pieniędzy zarezerwujemy na ten cel w przyszłym roku – dodał. – Później też będziemy finansować budowę tras, ale na razie trudno powiedzieć jakie to będą kwoty. Na pewno wystąpimy też o środki zewnętrzne.

TW

CZYTAJ TAKŻE:  Peleton Grzegorza Wajsa przejechał przez Górę Kalwarię

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię