Jakie płytki na ścianę do białej kuchni?

0

Biała kuchnia to ponadczasowe, eleganckie i zachwycające rozwiązanie, które sprawdzi się w wielu stylach aranżacyjnych. Od tradycyjnych wnętrz w stylu retro czy rustykalnym, poprzez skandynawskie, aż po nowoczesne, industrialne i minimalistyczne, wręcz sterylne pomieszczenia. Biała kuchenna zabudowa wymaga szczególnej oprawy w postaci płytek ściennych. Jaką glazurę wybrać, by kuchenna kompozycja stała się spójna, harmonijna i estetyczna? Podpowiadamy!

Jakie płytki ścienne w białej kuchni?

Biała kuchenna zabudowa z roku na rok zyskuje na popularności. Niezwykle estetyczna i uniwersalna sprawdza się w praktycznie każdej aranżacji. Za sprawą białych mebli możemy uzyskać wyjątkowe kompozycje, które wymagają szczególnej oprawy. Przysłowiową kropką nad „i” mogą stać się płytki ścienne do kuchni. Wybór wzorów i kolorów może przyprawić o ból głowy, dlatego warto już na etapie planowania kuchni zastanowić się w jakim klimacie chcemy utrzymać wnętrze. Inne rozwiązania sprawdzą się w klasycznym wnętrzu, a zgoła inne w przypadku odważnych aranżacji z nutą egzotyki lub błysku w stylu glamour. Decydując się na kafelki podłogowe, a także płytki ścienne możemy kierować się kolorem kafli lub ich kształtem. Warto pamiętać, że nawet najbardziej banalne płytki możemy ułożyć w fantazyjny wzór, tworząc zachwycający efekt końcowy.

Tradycyjne prostokątne płytki

Prostokątne płytki w stylu metro to zaskakujący, klasyczny wybór, który w połączeniu z kontrastowymi fugami lub niecodziennym ułożeniem może stać się wyjątkowym tłem dla białej kuchni. Klasyczna cegiełka występuje w wielu kolorach począwszy od klasycznej bieli poprzez róż, szarości aż po czerń. Szczególnie dobrze sprawdza się biała cegiełka ułożona nad blatem we wzór jodełki. W połączeniu z drewnopodobną podłogą stworzą swobodne, ciepłe i przytulne wnętrze z charakterem.

Szczypta luksusu we własnej kuchni

Płytki ścienne imitujące naturalny kamień to ciekawe rozwiązanie do minimalistycznych wnętrz zabarwionych szczyptą luksusu. Wielkoformatowe kafle pokryte wzorem marmuru pozwolą wykreować ponadczasową przestrzeń. Marmur w białym, szarym lub czarnym kolorze, z wyraźnie zaznaczonym użyłowieniem, możemy umieścić poziomo na przestrzeni pomiędzy górnymi półkami, a blatem. Niemalże bez spoinowa, jednolita powierzchnia nada wnętrzu niespotykanej głębi. W przypadku kuchni warto unikać równomiernie wybarwionej powierzchni bez widocznych żył, ze względu na trudności w utrzymaniu jej w czystości. Wyraziste, barwne przecięcia sprawiają, że efekty kulinarnych eksperymentów są mniej widoczne. Płytki imitujące naturalny kamień taki jak wspomniany marmur czy granit to także zdecydowanie tańsza alternatywa, której warto dać szansę.

Wzorzyste płytki – zdecydowany akcent w białej kuchni

Monochromatyczność białej kuchni przełamiemy kolorowymi wzorzystymi płytkami. Glazura w barwne patchworkowe wzory lub kolorowe arabeski przypominające dalekowschodnie ornamenty odczarują białą, jednobarwną kuchnię. Jeśli niestraszna nam ekstrawagancja w kuchennym wnętrzu warto wybrać odważną złotą mozaikę lub heksagonalne płytki w odcieniu butelkowej zieleni, pastelowego różu czy morskiego błękitu. Na popularności zyskują również kafle w patchworkowe wzory, inspirowane najlepszymi wzorniczymi i krawieckimi tradycjami. Niezwykle wzorzyste, na pierwszy rzut oka sprawiające wrażenie chaotycznego zestawienia, doskonale ożywiają stonowaną część kuchennej aranżacji. Z płytkami imitującymi beton, kładzionymi na podłodze, stworzą spójną i zaskakująco harmonijną przestrzeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię