Jako pierwsza kobieta przepłynęła 300 km na kitesurfingu wzdłuż wybrzeża Brazylii

0

TARCZYN Pochodząca z Tarczyna Anna Pałka jest pierwszą kobietą na świecie, która podjęła wyzwanie „Iron Macho”. Na tym jednak nie zamierza poprzestać


Anna Pałka – wulkan pozytywnej energii – jak pisze o niej portal Kobieta.pl – jest też zagorzałą podróżniczką. Zwiedziła pół świata, a kilka lat temu zdecydowała się porzucić miejskie życie i zostać nauczycielem kitesurfingu i windsurfingu w egzotycznych dla nas zakątkach globu (mieszka w Brazylii). Jest jednocześnie projektantką mody plażowej.

Zawsze marzyłam o tym, żeby pojechać do Brazylii. Byłam na drugim roku studiów, gdy stwierdziłam „dobra, jadę!” Nie miałam z kim pojechać, więc stwierdziłam, że jadę sama. Rodzice byli przerażeni. Ale uparłam się, spakowałam i pojechałam. Miałam ogromne szczęście, trafiłam na dużo osób, które, gdy dowiadywały się, że jestem sama to normalnie brały dzień wolny w pracy i pokazywały mi okolice, zwiedzały ze mną miasto. Takich rzeczy możesz jednak doświadczyć tylko, gdy otworzyć się na świat i drugiego człowieka. Do tej pory, gdy wspominam te momenty, przechodzą mnie dreszcze – opowiedziała portalowi Kobieta.pl.

Jak osiągnęła sukces w kitesurfingu? Dzięki zamorskim przyjaciołom. Przepłynęła 300 km w grupie – jeden instruktor z przodu, jeden w środku i jeden na końcu. Do tego auto, które jechało wzdłuż brzegu i kontrolowało czy nikt nie potrzebuje pomocy.

– Co kilkadziesiąt kilometrów robiliśmy przystanek na banana, wodę i omówienie jak będzie wyglądała dalsza trasa. Spaliśmy w wioskach rybackich albo w takich lokalnych pseudo hostelach. Zajęło nam to 4 dni. Teraz planuję pokonać dystans 1000 km i być pierwszą kobietą, która zrobi mixa – część dystansu chcę przepłynąć na kitesurfingu, część na windsurfingu – mówi.

Fot. Nick Jones

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię