Jan Dąbek będzie słuchał mieszkańców

5

PRAŻMÓW W drugiej turze wyborów samorządowych w Prażmowie piastujący dotychczas stanowisko wicewójta Jan Adam Dąbek pokonał Macieja Michalskiego, popieranego przez Prawo i Sprawiedliwość


Czy Jan Adam Dąbek przyczyni się do rozwoju Prażmowa?

Walka o fotel wójta Prażmowa toczyła się praktycznie do samego końca, a o zwycięstwie Jana Dąbka zdecydowało 68 głosów. Wicewójt zdobył ich w sumie 1875 (50,92 proc.), a jego konkurent – 1807 (49,08 proc.).
– Grałem po to, aby wygrać – nie kryje swej radości nowy wójt. – Choć wiedziałem, że będzie trudno, bo wiele osób sprzysięgło się przeciwko mnie. Dość powiedzieć, że mojego kontrkandydata poparł nie tylko PiS, ale także Koalicja Obywatelska i Łukasz Żywek, który startował w pierwszej turze wyborów. Dlatego tym bardziej cieszę się ze zwycięstwa.
Jan Adam Dąbek zapowiada poprawę stanu gminnej infrastruktury oraz zmiany w zarządzaniu gminą. Chce, aby urząd bardziej otworzył się na mieszkańców, zgłaszane przez nich postulaty i propozycje, mające na celu poprawę jakości życia.
– Wiele kwestii będzie z nimi konsultowanych – zastrzega wójt Dąbek. Wśród największych bolączek gminy wskazuje brak gazociągu, nienajlepszą komunikację oraz brak kanalizacji w niektórych miejscowościach.
Nowy wójt Prażmowa jest doświadczonym samorządowcem. Przez ostatnie cztery lata pełnił w gminie funkcję wicewójta. Od 2004 do 2006 roku był wicestarostą powiatu piaseczyńskiego, potem przez dwie kadencje – do roku 2014 – pełnił funkcję starosty. Oprócz tego od 1994 roku jest sołtysem Józefosławia w gminie Piaseczno.
– Będę nadal pełnił tę funkcję, nie chcę porzucać moich sąsiadów i przyjaciół – mówi z uśmiechem. – Deklaruję, że będę dbał zarówno o mieszkańców Prażmowa, jak i Józefosławia.
Jan Adam Dąbek ma wyższe wykształcenie, z zawodu jest geologiem. Ma także specjalizację z zarządzania finansami publicznymi i zasobami ludzkimi. Zanim zajął się samorządem przez wiele lat pracował na kierowniczych stanowiskach w prywatnych firmach. Jest żonaty, ma trójkę dzieci.

TW

 

5 KOMENTARZE

  1. Gratulacje sołtysie Józefosławia i wójcie Prażmowa! Pokaż niedowiarkom, że inni mogą się od Ciebie uczyć ! Powodzenia 😀

  2. A ja chętnie posłucham pana Dąbka – niech opowie, skąd w jego oświadczeniu majątkowym tyle mieszkań ?
    Prezenty od wdzięcznych mieszkańców Starostwa Piaseczyńskiego ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię