Janusz Utrata i Zbigniew Fudalski dołączyli do grona zasłużonych dla gminy

0

GÓRA KALWARIA Podczas sesji rady miejskiej radni podjęli dwie uchwały o przyznaniu tytułu Zasłużony dla Góry Kalwarii dwóm mieszkańcom od lat działającym dla dobra lokalnej społeczności


Pierwszym z wyróżnionych odznaczeniem mężczyzn jest 73-letni mieszkaniec Tomic, Janusz Utrata. To honorowy dawca krwi, który w ciągu przeszło 40 lat oddał prawie 47 litrów tego życiodajnego płynu. Był wielokrotnie odznaczany za działalność w klubach krwiodawstwa, a w 2008 roku zaczął prowadzić akcje, podczas których można było oddać krew.
Janusz Utrata przez cztery dekady bezinteresownie oddawał drugiemu człowiekowi cząstkę siebie – mówił podczas sesji burmistrz Arkadiusz Strzyżewski. – Rozwijał także oraz promował honorowe krwiodawstwo na naszym terenie.
O przyznanie medalu drugiemu z zasłużonych, Zbigniewowi Fudalskiemu, do kapituły zwróciło się Towarzystwo Miłośników Góry Kalwarii i Czerska, w którym ten znany rękodzielnik działa od 22 lat. Jego sylwetkę przedstawiła Aleksandra Fedynicz-Komosa, przewodnicząca rady miejskiej. Kunszt 79-latka, odlewnika z Karoliny, znany jest w całej Polsce. Był on wykonawcą licznych pomników oraz tablic pamiątkowych. Kilka z tablic upamiętniających postaci i wydarzenia historyczne bezpłatnie przekazał lokalnej społeczności. To w jego pracowni powstało także popiersie Józefa Piłsudskiego, przed którym odbywają się uroczystości patriotycznej w Górze Kalwarii.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię