Jarmark, Miejska Wigilia i parada z św. Mikołajem na czele już jutro

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Już w najbliższą niedzielę w Parku Zdrojowym odbędzie się jarmark świąteczny, połączony z Miejską Wigilią.

Impreza rozpocznie się o godz. 11 i potrwa do 17. Wzdłuż parkowej alei staną stragany z rękodziełem, dekoracjami, zabawkami oraz tradycyjnie wyrabianymi serami, wędlinami, przetworami i różnego rodzaju wypiekami. Swój udział w jarmarku zgłosiło około 100 wystawców, wielu z nich przygotuje także pyszne degustacje. Z myślą o najmłodszych do Konstancina-Jeziorny przybędzie także św. Mikołaj. O godz. 13.45 poprowadzi on paradę w towarzystwie elfów, renifera Rudolfa, śnieżynek i szczudlarzy.

Przez cały dzień będzie można też za darmo korzystać z rozstawionego w parku lodowiska. Sporo będzie działo się także na scenie, gdzie wystąpią uczniowie z gminnych szkół, a także lokalne zespoły ludowe. Będzie można posłuchać m.in. pięknych polskich kolęd i pastorałek. A o godz. 14.15 życzenia świąteczne złożą mieszkańcom burmistrz Kazimierz Jańczuk oraz przewodnicząca rady miejskiej Agata Wilczek. Potem będzie można spróbować gorącego barszczu oraz wigilijnych pierogów z kapustą i grzybami.

CZYTAJ TAKŻE:  Próbował zniszczyć pomnik Jana Pawła II?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię