Jarper zaczął już odbierać śmieci. KIO oddaliła odwołanie PUK Piaseczno

2

LESZNOWOLA W Lesznowoli sytuacja związana z odbiorem odpadów zmieniała się w ostatnich tygodniach jak w kalejdoskopie. Wczoraj KIO w całości oddaliła odwołanie PUK Piaseczno w związku z czym – to już pewne – śmieci do końca 2020 będzie odbierał Jarper


Pierwotnie Jarper miał podpisać z gminą długoterminową umowę jeszcze w lipcu. Odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej złożyło jednak Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Piaseczno, które realizowało tę usługę do tej pory i również startowało w przetargu. Podpisanie umowy z Jarperem stało się więc niemożliwe. Mimo to gmina zdecydowała się na zawarcie z firmą z Kolonii Warszawskiej umowy tymczasowej na okres jednego miesiąca, od 1 sierpnia do 31 sierpnia.
– Dzięki temu odbiór odpadów z posesji będzie przebiegał bez zakłóceń i zgodnie z obowiązującym harmonogramem – zapewniała Agnieszka Adamus, kierowniczka gminnego biura promocji. Tymczasem 6 sierpnia KIO w całości oddaliła odwołanie PUK Piaseczno. W najbliższym czasie gmina podpisze więc z Jarperem umowę długoterminową na odbiór odpadów od 1 września do końca 2020 roku.

TW

2 KOMENTARZE

  1. Ten przetarg to ustawka pod jedną firmę… Powinien zostać dopisany do listy zarzutów postawionych tej pani przez Prokuraturę Okręgową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię