Jasełka jak z nut

0

PIASECZNO W Niepublicznym Przedszkolu Nutka w Piasecznie przy ul. Mleczarskiej z okazji zbliżających się świąt wychowankowie placówki przygotowali jasełka. Forma występów, dostosowana do grup wiekowych występujących aktorów, wprowadziła publiczność w wyjątkową, bożonarodzeniową atmosferę

W zeszły czwartek odbyły się jasełka w wykonaniu grup 5- i 6-latków. W piątek wystąpiły grupy 3-latków, 4- latków i 6-latków. Kolędy wraz z rodzicami zaśpiewały też najmłodsze, ledwo 2,5-letnie przedszkolaki, dla których przygotowano kreatywne zajęcia w formie warsztatów z opiekunami.

W malowniczo przystrojonej sali w ostatni piątek, punktualnie o godzinie 16 jasełka rozpoczęły 4-latki. Występ zainaugurowano piosenką aniołków i gwiazdeczek. Swój śpiew wspomagały grą na bębenkach, trójkątach i grzechotkach. Przedszkolaki popisały się nie tylko przygotowaniem muzycznym, ale także dobrym opanowaniem swoich ról, które zarówno w grupie, jak i solo z ogromnym zaangażowaniem i wdziękiem prezentowały podczas występu.

Przepiękne stroje oraz ekspresja sceniczna młodych aktorów zrobiły na publiczności ogromne wrażenie. Przedszkolaki zastały nagrodzone burzą oklasków i owacją na stojąco. Młodzi aktorzy zaimponowali nie tyko doskonałym opanowaniem ról i tekstów piosenek, ale także bardzo dobrym przygotowaniem tanecznym w złożonych i wymagających układach choreograficznych. Podczas przedstawienia były chwile, gdy publiczność rozczulona wdziękiem młodych aktorów reagowała śmiechem, nie zabrakło jednak czasu na wyciszenie, zadumę i wzruszenie.


– Jasełka były przygotowywane już od października – mówi Justyna Glica – Nasza kadra pedagogiczna zadbała o to, by dzieci jak najlepiej przygotowały się do jasełek, ale jednocześnie by te pierwsze kroki na scenie były dla nich dobrą zabawą i przygodą, która zostanie w pamięci na długie lata. Jeśli nie ich samych, to na pewno ich najbliższych.
Podczas jasełek na obliczach dzieci malowała się radość. Nie zabrakło uśmiechów, dyskretnego machania do bliskich wśród publiczności, a także ogromnej dumy ze scenicznej prezentacji.


– Przedstawienia w naszym przedszkolu uczą nie tylko muzyki, tańca i pamięciowego opanowania ról – zwraca uwagę Michał Otręba. – To właśnie podczas przedszkolnych przedstawień wzmaga się poczucie akceptacji i buduje się pewność siebie, które w przyszłości będą procentować we wszystkich dziedzinach życia.
Na zakończenie jasełek czterolatki pięknie odśpiewały piosenkę po angielsku, a później był czas na ukłony, podziękowania i oklaski, nie tylko dla młodych aktorów, ale i kadry pedagogicznej, która włożyła dużo pracy i serca w przygotowanie tak udanego przedstawienia.


Tymczasem właściciele przedszkola czynią starania by upublicznić placówkę, a tym samym obniżyć koszty, które dziś ponoszą rodzice za pobyt dzieci w przedszkolu. Gmina Piaseczno nie wyraziła jednak zgody na prowadzenia przedszkola publicznego, jej decyzję podtrzymało kuratorium. Sprawa trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który wyrokiem z dnia 14 grudnia 2023 roku unieważnił zarówno decyzję kuratorium jak i decyzję gminy Piaseczno. – Mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli funkcjonować jako placówka publiczna, dzięki czemu rodzice nie będą już płacić czesnego – mówi Michał Otręba.

 

przedszkolenutka.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię