Jazz, kolędy i młodzi wykonawcy, było pięknie

0

POWIAT Grudzień i styczeń to miesiące tradycyjnie poświęcone śpiewaniu kolęd i pastorałek. Z tej okazji, jak co roku, na terenie powiatu piaseczyńskiego odbywają się różnorodne koncerty świąteczne. We wtorek w sali widowiskowej Centrum Edukacyjno-Multimedialnego można było posłuchać kolęd na jazzowo

 

Zanim jednak na scenie pojawili się bohaterowie wieczoru, szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności dostali instrumentaliści i wokaliści szlifujący (pod okiem Piotra Łapińskiego) swoje umiejętności w ramach zajęć w Strefie Kultury (ul. Jana Pawła II 55) Centrum Kultury w Piasecznie.

Publiczność z uwagą i życzliwością wysłuchała zarówno kilkuletnich, dopiero co zaczynających swoją muzyczną przygodę, dzieci, jak i osób dorosłych, z których niektóre (jak np. prowadząca imprezę Karolina Krzyżanowska) mogą się już pochwalić wcale niemałym doświadczeniem scenicznym.

W drugiej części koncertu z programem „Jazzem i kolędą przez święta” wystąpili z kolei Julia Gniadek (wiolonczela i wokal) oraz Krzysztof Prokurat (fortepian). W programie koncertu nie zabrakło klasyki jazzu (słynnych kompozycji Georga Gershwina czy Scotta Joplina), jak i najbardziej znanych, kolęd amerykańskich (między innymi „Living in the winter wonderland”).

Tam warto być

Kolejne koncerty, z których część obejrzeć będzie można również obejrzeć online, odbędą się w styczniu.

W niedzielę 2 stycznia o godzinie 19 w Klubie Kultury w Józefosławiu (ul. Julianowska 67A) usłyszeć będzie można „Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki” (obowiązują wejściówki). W sobotę 8 stycznia o godzinie 18 w Bibliotece Publicznej w Piasecznie (sala widowiskowa CEM) w ramach Świątecznego Wieczoru Literackiego zagrają wspólnie duet Ojciec i Syn, Marcin Molski i Karolina Krzyżanowska (obowiązują wejściówki), w niedzielę 16 stycznia o 17.30 na dziedzińcu Klubu Kultury w Zalesiu Górnym (ul. Białej Brzozy 3) zalesiańskie kolędowanie z chórem poprowadzi Stanisław Szczyciński, a tego samego dnia o 18 w filii GOK Lesznowoli w Łazach (ul. Przyszłości) obejrzeć będzie można Kolędową Opowieść Wigilijną – koncert. Wystąpią: Margita Ślizowska (aktorka/wokalistka, muzyk), Paulina Pytlak (muzyk, wokalistka/studentka wydziału aktorskiego Akademii Teatralnej), Krystyna Tkacz (aktorka) i zespół muzyczny (trio) do scenariusza i w reżyserii Margity Ślizowskiej. W niedzielę 23 stycznia o godzinie 19 w Kościele pw. św. Józefa Opiekuna Pracy w Józefosławiu odbędzie się natomiast koncert kolęd „Adeste Fideles” w wykonaniu chóru Con Fuoco pod dyrekcją Andrzeja Sochockiego. W programie kolędy różnych krajów i kultur. Na wszystkie powyższe wydarzenia wstęp jest wolny.

Tyl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię