Jazz zaklęty w obiektywie

0

PIASECZNO Wczoraj w Przystanku Kultura odbył się wernisaż wystawy Wojciecha Manna „Jazzowe impresje”. – Wszystkie fotografie zostały wykonane techniką podwójnej ekspozycji, bez jakiejkolwiek ingerencji komputerowej – podkreślał artysta

Zdjęcia przedstawiają muzyków jazzowych na scenie nie zostały podpisane. – Chciałem się skupić na ich artystycznych walorach – powiedział nam Wojciech Mann. – To nie jest fotografia dokumentalna, ale koneserzy jazzu nie powinni mieć problemu by rozpoznać muzyków.
Na wernisażu obecny był burmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz.
– Cieszę się, że spotykamy się właśnie tutaj, w nowej przestrzeni kulturalnej – powiedział burmistrz o Zakątku Kultura i dodał, że takie wydarzenia sprzyjają poznawaniu ciekawych mieszkańców Piaseczna, do których zalicza się także autor wystawy.
Wojciech Mann oprócz fotografii zajmuje się także rzeźbami skórzanymi. Pierwszą wystawę swoich prac zaprezentował w 1985 roku. Kolejne 17 wystaw można było podziwiać nie tylko w kraju, ale także za granicą m.in. w Paryżu, Rzymie czy Chivasso. W 1993 roku artysta zminił charakter swojej pracy tworząc własne biuro projektowe. Zajmuje się projektowaniem znaków graficznych, identyfikacją wizualną firm oraz grafiką użytkową. Piaseczyńska wystawa jest efektem fascynacji fotografią artystyczną przemawiającą ekspresją, dynamiki i szeroką paletą barw.

AB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię