Jazzowa niedziela. Witold Janiak Trio w Piasecznie

0
Witold Janiak Trio

PIASECZNO W ramach Niedzieli z Jazzem 12 marca odbędzie się koncert pt. „Zagrajcie nam swoją muzykę”. Utwory zaprezentuje Witold Janiak Trio.


O zespole i muzyce

„Zagrajcie swoją muzykę…” Witold Janiak Trio to dziewięć autentycznych, ludowych melodii w autorskim opracowaniu. Brzmieniowo jest to kontynuacja formuły jazzowego trio. Potwierdzeniem atrakcyjności tego składu były sukcesy podczas krajowych i zagranicznych koncertów, promujących poprzednią płytę („Cinema meets Jazz”).

Tak jak poprzednio, grają ze mną znakomici, młodzi muzycy – Rafał Różalski na kontrabasie i Kamil Miszewski na perkusji. W najnowszych nagraniach nasz styl, rozpoznawalny już i lubiany przez publiczność, łączący w sobie jazzowe środki ekspresji z przystępnością przekazu, wzbogacony został o elementy nieodmiennie kojarzące się z polskością. Nie jest to jednak tylko mechaniczne przełożenie ludowych motywów na język jazzu. Staramy się stworzyć nową jakość, inspirowaną duchem polskiej wsi. Budujemy subiektywną, energetyczną, chwilami nostalgiczną opowieść o naszej kulturze, tradycji i tożsamości. Po prostu „Polish Jazz – opowiada Witold Janiak, członek zespołu.

CZYTAJ TAKŻE:  Narkotyki w parku miejskim

Koncert będzie miał miejsce w sali Domu Kultury, ul. Kościuszki 49.
Bilety w cenie 20 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię