Jazzowe atrakcje w Piasecznie

0

PIASECZNO W grudniu, w ramach Wtorku Jazzowego, Piaseczno odwiedził Rafał Sarnecki. Zespołowi gitarzysty mieszkającego obecnie w Nowym Jorku towarzyszył na scenie amerykański saksofonista Lucas Pino. A już wkrótce piaseczyńskich miłośników jazzu czekają kolejne naprawdę interesujące koncerty

Rafał Sarnecki potwierdził w Piasecznie, że jest jednym z bardziej utalentowanych polskich gitarzystów. Jego gra jest połączeniem znakomitego warsztatu i matematycznej wręcz precyzji w skomplikowanych formalnych kompozycjach z możliwością swobodnej improwizacji we fragmentach, które na to pozwalają. Razem z Lucasem Pino, który również był niezwykle ważną postacią na scenie i zespołem w składzie: Piotr Wyleżoł – fortepian, Wojciech Pulcyn – kontrabas, Patryk Dobosz – perkusja, zapewnił miejscowej publiczności niezwykle interesujące muzyczne doznania.
A nie mniej ciekawie zapowiada się w Piasecznie początek nowego roku. Już 7 stycznia w Domu Kultury, z okazji swojego 35-lecia, zagra bowiem słynna grupa fusion Walk Away, 25 lutego z projektem Miniatures wystąpi (znany z zespołu SBB) Apostolis Anthimos, 10 marca – Miłosz Olenicki Trio, a 21 kwietnia – Gniewomir Tomczyk Projekt.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię