Jechał za szybko i był nietrzeźwy

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Stracił prawo jazdy oraz 2000 złotych, „zyskał” 14 punktów karnych oraz wizytę na sali sądowej. 43-latek nie tylko przekroczył dozwoloną prędkość jazdy w obszarze zabudowanym, ale również… dopuszczalną zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu!

Policjanci piaseczyńskiego wydziału ruchu drogowego do kontroli drogowej zatrzymali kierowcę osobowego mercedesa, który w obszarze zabudowanym – w Konstancinie-Jeziornie na ulicy Wilanowskiej, jechał z prędkością 118 km/h! Mundurowi chcieli dowiedzieć się z czego wynika pośpiech siedzącego za kierownicą mężczyzny oraz lekceważenie obowiązujących przepisów. 43-latek nie był jednak w stanie podać racjonalnego powodu swojego zachowania.

W trakcie prowadzonej kontroli okazało się, że mężczyzna przekroczył nie tylko dozwoloną prędkość, ale też…. dopuszczalną zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu! Badanie alkomatem wykazało, że ma on ponad 0,3 promila, a kto w takim stanie kieruje pojazdem, popełnia wykroczenie zagrożone karą aresztu, grzywną i czasowym zatrzymaniem prawa jazdy.

Spotkanie ze stróżami prawa zakończyło się więc mandatem karnym w wysokości 2 tys. złotych, 14 punktami karnymi, które zostały dopisane na indywidualne konto kierującego, a także utratą prawa jazdy i wizytą na sali sądowej.

Przypominamy, że nietrzeźwi kierujący stanowią śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jak widać, pomimo ciągłych apeli policji i tragicznych doniesień medialnych wciąż są osoby, które wsiadają za kierownicę po alkoholu nie myśląc o tym jak poważne zagrożenia powodują.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię