Jedna ,,elka” to dla nich za mało. Czy gmina puści kolejną?

2

PIASECZNO Mieszkańcy osiedla Orężna chcą, aby gmina przedłużyła linię lokalną L5. Linia ta miałaby zostać poprowadzona spod urzędu gminy przez Bobrowiec do przystanku PKP Piaseczno. Autobusy z Bobrowca jechałyby Leśną i Orężną, zatrzymując się na przystankach Kolonia Lesznowola, Łoziska, Orężna, Waniliowa, Siedzikówny, Targowisko, Jarząbka. Pętla autobusu byłaby przy dworcu kolejowym


Pod petycją skierowaną do rady miejskiej podpisało się 170 mieszkańców Bobrowca. Pomysłodawcą przedłużenia linii L5 był Krzysztof Mogilski, lokalny społecznik.
– W tej chwili Orężną jeździ jedynie lesznowolska linia L1 – wyjaśnia. – Mieszkańcy Piaseczna muszą kupować w niej bilety, podczas gdy swoją „elkę” mieliby za darmo. Poza tym L1 kursuje rzadko, średnio co godzinę. Dwa autobusy bez wątpienia poprawiłyby w tej okolicy sytuację komunikacyjną. Jadąc w drugą stronę, przez Bobrowiec i Zalesie Dolne, linia L5 mogłaby dowozić mieszkańców do poczty, kościoła czy przychodni. Mieszkańcy w większości popierają tę inicjatywę. Twierdzą, że gdyby było więcej autobusów, nie musieliby używać samochodów. Dlatego liczymy w tej kwestii zarówno na przychylność rady miejskiej, jak i burmistrza.

TW

2 KOMENTARZE

  1. Mieszkańcy Osiedla Orężna powinni mieć zapewnioną jakąś komunikację z „miastem”, bo na tym osiedlu mieszka parę tysięcy ludzi.
    Znam osobiście takich, którzy zapylają stamtąd do miasta do pracy na piechotę lub rowerem (a poruszanie się na tej trasie rowerem do najbezpieczniejszych nie należy). Większość oczywiście jeździ samochodami, co w sytuacji, gdy w P-nie non stop są prowadzone jakieś przebudowy czy remonty dróg ma swoje znaczenie, bo wpływa na wielkość „korków” i ogólny chaos komunikacyjny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię