Jedna szkoła już gotowa, druga rodzi się w bólach

0

PIASECZNO Burmistrz Daniel Putkiewicz poinformował o postępach w rozbudowie gminnych szkół. Podstawówka w Głoskowie jest już gotowa, nieco gorzej wygląda sytuacja w Złotokłosie


Wcześniej zakończyliśmy rozbudowę szkoły w Gołkowie, teraz oddajemy nowe skrzydło w Głoskowie – mówił podczas ostatniej sesji burmistrz. – Ze zrozumiałych względów zrezygnowaliśmy z oficjalnego otwarcia. Korzystanie ze szkoły również będzie odbywało się na razie w ograniczonym zakresie.
Rozbudowa Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Głoskowie przebiegała z problemami. Pierwotnie nowe skrzydło podstawówki miało być gotowe we wrześniu 2019 roku. Wykonawca nie wyrobił się jednak w deklarowanym terminie, zszedł z placu budowy, a gmina rozwiązała z nim umowę. Nowy wykonawca na dokończenie inwestycji miał czas do października 2020 roku. Ale też nie zdążył – oficjalnie z powodu pandemii koronawirusa – i budowę zakończył dopiero teraz. Dzięki rozbudowie, która kosztowała ponad 10,5 mln zł placówka zyskała m.in. dodatkowe oddziały przedszkolne, pięć sal lekcyjnych, większą stołówkę i szatnię oraz przebieralnie przy hali sportowej.
Drugą realizowaną przez gminę inwestycją, która też niestety przebiega z problemami, jest budowa hali sportowo-widowiskowej przy szkole w Złotokłosie (ma kosztować 13,6 mln zł). Pierwotnie hala miała powstać do 31 marca tego roku, termin ten wydaje się jednak niemożliwy do zrealizowania.
Wykonawca wolno bo wolno, ale kontynuuje tam prace – poinformował kilka dni temu burmistrz Putkiewicz. – Będziemy musieli zdecydować, czy podjąć radykalne kroki, czy też pogodzić się z opóźnieniem w realizacji tej inwestycji.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię