Jedność postawi nowe śmietniki. Będą „szczuroodporne”!

0

PIASECZNO – Stare śmietniki przy alei Róż i Sikorskiego zostały rozebrane zimą, a do tej pory nie pojawiły się nowe – alarmuje pani Elżbieta. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Jedność” odpowiada, że nowe wiaty zostaną zamontowane jeszcze w tym tygodniu


– Od miesięcy w sąsiedztwie mojego bloku przy alei Róż stoją otwarte kontenery na śmieci bez żadnej osłony – skarży się nasza czytelniczka. – Stare altany zostały rozebrane zimą i do tej pory nie postawiono nowych. Śmieci wypadają z pojemników i walają się dookoła. Poza tym worki z odpadkami są rozrywane przez ptaki.
Stanisław Zawadzki, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Jedność” wyjaśnia, że nowe altany w trzech lokalizacjach miały pojawić się już w marcu.
– Firma, z którą mieliśmy podpisaną umowę, wpadła w problemy finansowe i nie zrealizowała naszego zamówienia – mówi. – Musieliśmy ogłosić przetarg i wybrać inną firmę. Śmietniki powstają według mojego projektu. Są pomalowane w taki sposób, aby ułatwić segregację śmieci. Poza tym do tych śmietników nie mają dostępu ani ludzie, ani gryzonie. Powinny zostać ustawione już 26 i 27 lipca przy ul. Szkolnej 22, Sikorskiego 13/17 oraz alei Róż 23.
Za jedną altanę śmietnikową spółdzielnia zapłaci około 20 tys. zł.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię