PIASECZNO Od czwartku 15 czerwca w Piasecznie zamknięto tor numer 2. Kładka wciąż jest nieczynna, a dojście do peronu numer 1, z którego aktualnie odjeżdżają wszystkie pociągi skandaliczne. Pasażerowie brną w piasku, ziemi i kamieniach! Do pociągu wsiadają z okurzonym obuwiem i brudnymi nogami. Co będzie gdy popada deszcz?


Jak dostać się na piaseczyński dworzec PKP? Sprawa nie jest prosta. Kładka wciąż jest zamknięta, a w ostatnich dniach wyłączono też peron numer 2 (ten bliżej dworca). Aby teraz dostać się do pociągu od strony miasta trzeba przemaszerować wiadukt kolejowy w ciągu ulicy Sienkiewicza i za nim dopiero skręcić na peron, który aktualnie obsługuje wszystkie pociągi.

Na peron? Nie tędy droga…

W upalny dzień kobiety mogą odpuścić sobie eleganckie klapeczki – chyba, że wezmą z sobą miskę wody i umyją stopy przed wejściem do pociągu. Dojście na dworzec w szpilkach? Grozi poważną kontuzją i rehabilitacją, która może potrwać dłużej niż piaseczyńska inwestycja PKP (no dobrze, w to trudno uwierzyć).

…tędy też nie dojdziesz, bo peron nr 2 nie obsługuje pociągów

Mężczyźni lubiący chadzać w białych skarpetach i sandałach? Również nie polecamy!
– Kiedy będzie można czystym butem dojść na stację? – pyta nasza czytelniczka Joanna. – Zaraz będą deszcze, ciekawe jak się przejdzie…

Tak! To właśnie tutaj!

Co na to piaseczyński urząd gminy? Na swojej stronie internetowej chwali się ubiegłotygodniowym festiwalem Off-Sping, zaprasza na kino plenerowe, wspomina piaseczyńskie dyktando sprzed dwóch tygodni, a burmistrz snuje fantasmagoryczne wizje wykorzystania torów siekierkowskich dla transportu zbiorowego. O zmianach w sposobie korzystania z piaseczyńskiego dworca nie znaleźliśmy ani jednego słowa. Czyżby znów całkowity brak komunikacji z PKP?

Tak! To naprawdę właściwa droga!
Uważaj na kleszcze!
Nie potknij się o tory!
Nie ugrzęźnij w piasku!

Ile potrwają utrudnienia? Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że około dwóch tygodni. Do tego czasu należy uzbroić się w cierpliwość, wojskowe obuwie w kolorze khaki i uważnie patrzeć pod nogi. Nie próbujcie korzystać w nieczynnego wiaduktu, bo to może skończyć się mandatem. Tym bardziej nie przechodźcie przez tory – warto dożyć końca piaseczyńskich inwestycji PKP, a nawet jeśli nie – to chociaż umrzeć ze starości.

Adam Braciszewski

A teraz już tylko przetrzeć buciki chusteczką, otrzepać nogawki i hop do pociągu!

1 KOMENTARZ

  1. Mieszkańcy osiedla Orężna mają już takie “udogodnienia” od ponad roku… Firma wykonująca remont – Diag Most ma wszystkich w głębokim poważaniu. Próbowałem interweniować na początku roku. Gmina? Aż dziwne iż nikt się tym nie interesuję, tz. jeden z burmistrzów lubi na peronie i w okolicy dworca nagrywać nowe materiały na profil Gminy Piaseczno, ale nic poza tym… :/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię