Jesień zapukała do drzwi

0

PIASECZNO W sali widowiskowej Biblioteki Głównej w Piasecznie odbył się wieczór poetycki Joanny Aleksandry Jakubik. Mieszkająca w Złotokłosie autorka, członkini piaseczyńskiego Klubu Poszukiwaczy słowa, jest jednocześnie poetką i prozatorką, piszącą zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych

W trakcie spotkania wysłuchano, czytanych przez Joannę Jakubik, wierszy z tomiku „Wędrówka na krawędzi” o zmieniających się wokół nas jesiennych pejzażach – pełnych refleksji o przemijaniu, zmianach w naszym życiu i sposobie postrzegania świata. Dodatkowo, o oprawę muzyczną wieczoru zadbał „gitarzysta do wynajęcia” Marek Korzemski, a recytacji – oprócz nastrojowych dźwięków – towarzyszył również pokaz fotografii autorstwa Roberta Marcinkowskiego.

Wiersze, które czytała autorka, znajdą się w tomiku dostępnym do nabycia już w listopadzie. Natomiast niebawem ukaże się druga część jej powieści „Mati i skaranie boskie”.

Pierwszą część książki, w której można przeczytać o przygodach trójki dzieci, ich rozterkach i przeróżnych problemach, czasem poważnych, a czasem zabawnych, dotyczących pokolenia młodych ludzi, znajduje w bibliotekach na terenie gminy Piaseczno – zachęca Joanna Jakubik.

Na zakończenie spotkania przekazano z kolei mikrofon wszystkim tym, którzy wyrazili chęć podzielenia się z publicznością własnymi wierszami. Jak zwykle podczas wieczorków autorskich można było liczyć na członków Klubu Poszukiwaczy Słowa, którzy – nie stroniąc od specyficznego, literackiego poczucia humoru (w wykonaniu, między innymi, Wojciecha Letkiego) – zaprezentowali swoje liryczne dzieła.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię