Jest decyzja GDOŚ w sprawie nowego przebiegu drogi 721!

1

POWIAT Tydzień temu Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska wydał decyzję dotyczącą odwołań, które wpłynęły po wydaniu w 2018 roku przez RDOŚ decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla nowej drogi 721. GDOŚ nie znalazł przyczyn, które uzasadniłyby uchylenie zaskarżonej decyzji RDOŚ


Jest to kluczowa decyzja, która spowoduje odblokowanie tej jakże ważnej inwestycji. Teraz będzie można dokończyć projektowanie drogi, która połączy ulicę Mleczarską w Piasecznie z węzłem Lesznowola na budowanej Puławskiej Bis i drogą krajową nr 7 w Nowym Sękocinie na terenie gminy Raszyn.
W czerwcu 2018 roku RDOŚ wydał dla drogi decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach. Od tej decyzji odwołało się 8 podmiotów. Sprawa utknęła w GDOŚ, który właśnie zakończył ją rozpatrywać. W swej decyzji GDOŚ doprecyzował nieco warunki środowiskowe dla inwestycji określone przez RDOŚ oraz odniósł się do ww. odwołań. Jednym ze składających je podmiotów była spółka Centrobud ze Starej Iwicznej. Zawnioskowała ona o zweryfikowanie układu komunikacyjnego w sąsiedztwie jej aktualnej siedziby podnosząc, że nowa droga 721 pogorszy m.in. warunki życia na terenie firmy i spowoduje konieczność usunięcia części starodrzewu. Wątek zmiany układu komunikacyjnego, i związanych z tym uciążliwości, pojawił się także w innych odwołaniach. Przed wydaniem przez GDOŚ decyzji rozstrzygającej dwa podmioty skorzystały z możliwości odwołania przywołując kolejne argumenty, mające przyczynić się do podważenia decyzji RDOŚ. Jeden z nich dotyczył tego, że nowa droga 721 przetnie szlak… Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej, która będzie zmuszona zmienić swoją trasę.
Po skrupulatnym przeanalizowaniu wszystkich podnoszonych argumentów GDOŚ nie znalazł przyczyn, które uzasadniałyby uchylenie zaskarżonej decyzji RDOŚ.

TW

1 KOMENTARZ

  1. Nosz, Warszawska Pielgrzymka Piesza, szlak im się przetnie, normalnie łzy zalewają mi klawiaturę, co tam jeszcze jest!? OMG, biedny ja, biedny kraj…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię