Jest decyzja w sprawie hal Panattoni

0

LESZNOWOLA Dziś rano gmina poinformowała, że nie wyda decyzji środowiskowej umożliwiającej budowę w Zgorzale centrum logistyczno-produkcyjno-handlowego. Od tego stanowiska Panattoni może odwołać się w ciągu 14 dni do SKO


Negatywnej decyzji środowiskowej można było spodziewać się chociażby po ostatnich wypowiedziach wójt Marii Jolanty Batyckiej-Wąsik, która podczas dyskusji nad Raportem o stanie gminy za 2019 rok mówiła:
– Nie wiem dlaczego sądzicie państwo, że wydamy Panattoni pozytywną decyzję środowiskową. Ale już niedługo wszystko się wyjaśni i wówczas będziecie mogli dzielić się państwo swoimi refleksami.
O planach budowy w Zgorzale gigantycznych hal magazynowych jako pierwsi napisaliśmy na początku tego roku. Inwestycji tej sprzeciwiają się okoliczni mieszkańcy, uważając że pogorszy ona warunki w jakich żyją i spowoduje paraliż komunikacyjny najbliższej okolicy. Do 20 lutego mieszkańcy mogli składać swoje uwagi do przygotowanego przez inwestora raportu o oddziaływaniu na środowisko. Uwagi do raportu złożyła także gmina. Z naszych informacji wynika, że do uwag gminy firma się odniosła, zaś te podnoszone przez mieszkańców zignorowała. Teraz inwestor ma dwa tygodnie na odwołanie się od decyzji gminy do SKO. Negatywna decyzja środowiskowa, wydana przez wicewójta Marcina Kanię skutkuje tym, że Panattoni nie może ubiegać się o pozwolenie na budowę hal.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię