Jest kandydat na nowego skarbnika

3

KONSTANCIN-JEZIORNA W przyszłym tygodniu odbędzie się sesja rady miejskiej, podczas której radni zdecydują o odwołaniu dotychczasowego skarbnika urzędu Dariusza Lipca. Ma to związek z zaniedbaniami, w wyniku których gmina przelała na konto założone przez oszusta 5 mln zł. Z naszych informacji wynika, że jest już osoba, mogąca zająć jego miejsce


Prawdopodobnie nowym skarbnikiem gminy Konstancin-Jeziorna będzie kobieta.
Przedstawiłem już radzie miejskiej wniosek o powołanie nowego skarbnika – przyznaje burmistrz Kazimierz Jańczuk. Radni zaakcentują tę kandydaturę (lub nie) w drodze głosowania. Wcześniej jednak muszą odwołać ze stanowiska Dariusza Lipca, co nastąpi prawdopodobnie 8 września. Zanim jednak do tego dojdzie, kandydatkę, a właściwie jej kwalifikacje zweryfikuje ośmiu urzędników z zespołu doradczego burmistrza. Potem swoje zdanie na temat nowej skarbniczki wyrażą radni z komisji budżetu. Nie wiadomo, kiedy uchwała o powołaniu skarbnika znajdzie się w porządku obrad (na razie jej tam nie ma). Decyzję podejmie przewodnicząca rady. Może być też tak, że wcale nie będzie procedowana na najbliższej sesji, choć byłoby to najbardziej logiczne. Próbowaliśmy dowiedzieć się czegoś więcej o osobie, która ma zarządzać gminnymi finansami.
Nie chcę na razie zdradzać żadnych szczegółów związanych z tą kandydaturą – ucina burmistrz Kazimierz Jańczuk.

TW

3 KOMENTARZE

    • Po to Bozia dała rozum, żeby ślepo nie wykonywać poleceń.

      Wyjątek stanowią członkowie PiS, tam nikt nie śmie mieć własnego pomyślunku. Tam myśli Jarosław. Tu na szczęście nie rządzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię