Jest projekt budżetu na przyszły rok. Zainwestują w drogi i kanalizację

0

GÓRA KALWARIA Przewidywane dochody gminy mają wynieść w przyszłym roku nieco ponad 161 mln zł, zaś wydatki – prawie 164 mln zł. Ponad 22 mln zł gmina planuje przeznaczyć na inwestycje, co stanowi około 13 proc. planowanych wydatków


Najwięcej pieniędzy, bo prawie 142 mln zł, mają pochłonąć w przyszłym roku wydatki bieżące. Co do wydatków majątkowych czyli inwestycji, to gmina zamierza przeznaczyć na nie ponad 22 mln zł. Sporo pieniędzy, bo łącznie ponad 9,2 mln zł pójdzie na rozwój sieci kanalizacyjnej. Kanalizacja sanitarna powstanie w Potyczy, Czersku (ul. Przyborowie) i Górze Kalwarii (ul. Wojska Polskiego) w kierunku Czerska. 555 tys. zł zarezerwowano na budowę gminnego targowiska i kolejnych prawie 5 mln zł na drogi. Przebudowy doczeka się ulica Długa w Baniosze (1,2 mln zł). Gmina pobuduje też m.in. ulicę Spacerową w Kątach (0,2 mln zł), wykona chodnik wzdłuż ul. Reja w Tomicach (0,22 mln zł) i zbuduje ul. Papczyńskiego w Górze Kalwarii (prawie 1,8 mln zł). Sporą inwestycją w przyszłorocznym budżecie, która pochłonie aż 1,35 mln zł, będzie termomodernizacja urzędu gminy, co ma przyczynić się do obniżenia rachunków za ogrzewanie. 2 mln zł ma kosztować rozbudowa szkoły w Kątach, a 0,25 mln zł rozbudowa kompleksu rekreacyjno-sportowego w Górze Kalwarii (chodzi o budowę zaplecza sanitarno-szatniowego).
Pewne kwoty zaplanowano także na działania związane z szeroko rozumianą ekologią. Kwotą 100 tys. zł gmina dofinansuje budowę przydomowych oczyszczalni ścieków, zaś kwotą 160 tys. zł – wymianę źródeł ogrzewania na te nie generujące szkodliwego dla płuc pyłu.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię