KONSTANCIN-JEZIORNA Maria Sadowska, otworzyła w niedzielę Letni Sezon Artystyczny w mieście-uzdrowisku i porwała publiczność do wspólnej zabawy. Koncert był przedsmakiem tego, co przez całe lato będzie działo się w Parku Zdrojowym


– W tym wyjątkowym, jubileuszowym roku, w którym Konstancin obchodzi swoje 120-lecie, a uzdrowisko świętuje 100 lat istnienia, Konstanciński Dom Kultury przygotował wiele atrakcji dla mieszkańców, gości i kuracjuszy – mówił burmistrz Kazimierz Jańczuk, który wraz z Edytą Markiewicz-Brzozowską powitał zgromadzoną w amfietatrze publiczność. – Maria Sadowska to wyjątkowa artystka, którą uwielbiam od dziecka i od dawna marzyłam, żeby u nas wystąpiła – zdradziła pani dyrektor KDK.

Solanka pomogła wokalistce

Z parkowej sceny popłynęła otwarta, nowoczesna i kipiąca energią taneczna muzyka z emocjami na pierwszym miejscu, w której przenikają się wpływy wielu gatunków, ale zawsze prym wiedzie wszechobecny rytm. Wokalistka z ogromnym scenicznym temperamentem dosłownie porwała publiczność do wspólnej zabawy, do tańca i śpiewu. – Muszę wam powiedzieć, że jestem trochę chora i rano w ogóle nie miałam głosu, ale teraz jak słychać nie mam problemów – podczas koncertu mówiła wokalistka. – Wystarczyło trochę czasu spędzić w konstancińskiej tężni i wszystkie problemy zniknęły – przyznała z uśmiechem.

Koncert zakończył się gromkimi brawami i owacją zachwyconej publiczności, która domagała się bisów. Artystka pożegnała się z konstancińskimi fanami m.in. coverem znanego przeboju Whitney Houston „I wanna dance with somebody”.

            Maria Sadowska jest nie tylko niezwykle wszechstronnym muzykiem, kompozytorką i wokalistką, lecz także jurorką w popularnym programie The Voice of Poland oraz reżyserką i scenarzystką filmową. Jej ostatnim filmem jest głośna „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”. Aktorka Magdalena Boczarska, która rewelacyjnie zagrała autorkę kultowego poradnika, uczestniczyła w niedzielnym koncercie, siedząc na widowni.

Koncert co sobota i niedziela

Występ Marii Sadowskiej to dopiero przedsmak tego, co przez cały letni sezon ma się dziać w Parku Zdrojowym oraz w Hugonówce. Na jubileuszowy rok KDK przygotował różnorodne wydarzenia kulturalne, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Już 4 czerwca w Parku Zdrojowym odbędzie się piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Na weekend 10 i 11 czerwca zaplanowano Dni Konstancina, których gwiazdą będzie Andrzej Piaseczny (sobota 10 czerwca, godz. 20.30). W ostatni weekend czerwca w Hugonówce swój jubileusz 40-lecia będzie świętował KDK z tej okazji w Hugonówce wystąpi m.in. znany zespół Tercet czyli kwartet z Piotrem Gąsowskim, Robertem Rozmusem i Hanną Śleszyńską. Ponadto w każdą sobotę i niedzielę wakacji w amfiteatrze będą odbywały się różnorodne koncerty,  w niedziele – potańcówki w altanie przy Hugonówce, a w piątki lipca i sierpnia – kino plenerowe. W Parku Zdrojowym nie zabraknie również animacji dla dzieci oraz wyjątkowych wystaw plenerowych. W lipcu w amfiteatrze odbędzie się Jazz Zdrój Festiwal, na którym wystąpią znani muzycy z kraju i zagranicy. Na targowisku będzie zorganizowany festiwal hiphopowy, a wakacje zakończy Ogólnopolski Festiwal Sportów Teatralnych 321 Impro. Sezon artystyczny zwieńczy wrześniowy występ Małgorzaty Walewskiej, wybitnej mezzosopranistki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię