Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na kontynuację projektowania i budowę drogi ekspresowej S7 na odcinku od węzła Lotnisko na Południowej Obwodnicy Warszawy do węzła Lesznowola (z węzłem).

Jak informuje GDDKiA powtórny przetarg był efektem odstąpienia od umowy z poprzednim, nierzetelnym wykonawcą inwestycji.
Teraz wykonawcą inwestycji będzie firma Polaqua, a wartość umowy to ok. 457,3 mln złotych. Przewidywany czas realizacji to 26 miesięcy od daty zawarcia umowy (z wyłączeniem okresu zimowego). Zakończenie wszystkich prac przewidywane jest jesienią 2022 r.

Obowiązki wykonawcy

Zadaniem wykonawcy będzie kontynuacja (optymalizacja) projektowania oraz uzyskanie nowej lub zamiennej decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Firma wykonawcza może również rozpocząć roboty w terenie w oparciu o uzyskaną przez GDDKiA w sierpniu 2019 r. decyzję ZRID. Po wybudowaniu trasy pozostaje uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie oraz oddanie nowej drogi do ruchu.

6,6 kilometra drogi po nowym śladzie

Odcinek od węzła Lotnisko do węzła Lesznowola (z węzłem) o długości 6,6 km będzie posiadał dwie jezdnie po trzy pasy ruchu. W ramach zadania wybudowane zostaną dwa węzły drogowe: Zamienie i Lesznowola. Ponadto powstaną obiekty inżynierskie, kładka pieszo-rowerowa, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Jak do tego doszło?

Przypomnijmy, że 16 maja 2019 r. GDDKiA podjęła decyzję o odstąpieniu od umowy z wykonawcą. Decyzja ta była poprzedzona wielokrotnymi wezwaniami poprzedniego wykonawcy, firmy Rubau Polska, do rzetelnej i zgodnej z podpisaną umową realizacji kontraktu.

Kalendarium S7 Lotnisko – Lesznowola

18 września 2015 r. ogłoszenie przetargu w formule „Projektuj i buduj”
10 maja 2017 r. otwarcie ofert
9 czerwca 2017 r. wybór najkorzystniejszej oferty firmy Rubau (ok. 221,4 mln zł)
17 sierpnia 2017 r. podpisanie umowy
16 maja 2019 r. odstąpienie od umowy przez GDDKiA
26 lipca 2019 r. ogłoszenie przetargu na wybór nowego wykonawcy w formule „Projektuj i buduj”
8 sierpnia 2019 r. uzyskanie decyzji ZRID
16 października 2019 r. otwarcie ofert
10 stycznia 2020 r. wybór najkorzystniejszej oferty (ok. 457,3 mln zł)
14 lutego 2020 r. podpisanie umowy z firmą Polaqua

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię