#JesteśmyDlaWas – Centrum Janki wspiera lokalne instytucje i placówki pomocowe w czasie epidemii koronawirusa

0

Centrum Janki już od kilku lat angażuje się w życie lokalnej społeczności wspierając ważne przedsięwzięcia charytatywne, a także inicjując aktywności z zakresu edukacji. Tego rodzaju wsparcie jest szczególnie istotne w trudnym czasie epidemii. W ramach projektu #JesteśmyDlaWas Centrum Janki podejmuje konkretne działania mające na celu pomoc najbardziej potrzebującym.

Pierwszym filarem inicjatywy #JesteśmyDlaWas jest Lokalny Fundusz Edukacyjny, powołany w tym roku przez Centrum Janki w celu wsparcia lokalnych placówek realizujących wartościowe przedsięwzięcia edukacyjne. Częścią projektu były również kreatywne warsztaty rodzinne, organizowane na terenie centrum. W czasie epidemii Fundusz nie zawiesił działalności, zmienił jednak strategię działania. Przygotowane zostały pakiety edukacyjne, zawierające między innymi kreatywne zabawki, gry planszowe, książki i materiały plastyczne, które pozwolą w wartościowy sposób zagospodarować dzieciom czas spędzany w domu. Wsparcia w dystrybucji materiałów do najbardziej potrzebujących rodzin udzieliły Szkoła Podstawowa im. Cypriana Godebskiego oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Raszynie.

Przygotowane zostały pakiety edukacyjne, zawierające między innymi kreatywne zabawki, gry planszowe, książki i materiały plastyczne, które pozwolą w wartościowy sposób zagospodarować dzieciom czas spędzany w domu.
Pomocy w rozdysponowaniu pakietów edukacyjnych potrzebującym rodzinom udzieliły Szkoła Podstawowa im. Cypriana Godebskiego oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Raszynie

Inicjatywa #JesteśmyDlaWas objęła wsparciem również szpital oraz schronisko dla bezdomnych zwierząt – instytucje szczególnie potrzebujące pomocy w czasie epidemii. Centrum przekazało do Szpitala Powiatowego we Wrzesinie środki czystości i detergenty, a do Schroniska na Paluchu w Raszynie dostarczono wysokiej jakości karmę dla zwierząt oraz koce, niezbędne przede wszystkim w opiece nad zwierzętami starszymi i chorymi.

Do Schroniska na Paluchu w Raszynie dostarczono wysokiej jakości karmę dla zwierząt oraz koce

Pomimo ograniczeń w funkcjonowaniu centrum, jeszcze aktywniej wspieramy lokalne placówki i instytucje niosące pomoc najbardziej potrzebującym. Powołany przez Centrum Janki na początku roku Lokalny Fundusz Edukacyjny w czasie epidemii z dużym zaangażowaniem i przy wsparciu najemców realizuje swoje cele, starając się uprzyjemnić najmłodszym czas przymusowo spędzany w domu. Od 20 lat jesteśmy blisko naszych klientów i sąsiadów, starając się jak najpełniej odpowiadać na ich potrzeby. Projekt #JesteśmyDlaWas to nasze zapewnienie, że również w trudnych dla wszystkich czasach mogą na Centrum Janki polegać – mówi Magdalena Piechna, Head of Asset Management, CEE z Cromwell Property Group, właściciela Centrum Janki.ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię