KONSTANCIN-JEZIORNA Na Jeziorce obok Starej Papierni dziś rozpoczęła się budowa pomostu widokowo-rekreacyjnego. W tym miejscu będzie można również wodować kajaki


Prace rozpoczną się od wbijania pali w dno rzeki przy użyciu kafara. Na wykonanie drewnianej konstrukcji firma ma cztery miesiące. – Mamy cichą nadzieję, że jej oddanie nastąpi szybciej – zakłada Janusz Kołodziejczak z Wydziału Inwestycji i Remontów urzędu gminy. Za pomost, który będzie miał pochylnię do wodowania kajaków, gmina zapłaci 180 tys. zł.

To nie jedyna tego typu tegoroczna inwestycja konstancińskiego samorządu. Naprzeciwko Hugonówki – siedziby Konstancińskiego Domu Kultury powstanie jeszcze większy pomost nad wodą, na który będą mieli dogodny wstęp także niepełnosprawni. Obecnie dobiega końca jego projektowanie oraz uzgadnianie z różnymi instytucjami – m.in. zarządcą rzeki.

Trzeci pomost – swego rodzaju przystań dla kajaków – znajdzie się jeszcze na tzw. Stawie Gołąbka w Parku Zdrojowym, do którego można dopłynąć z Jeziorki. On także jest w fazie projektowania i uzgodnień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię