Jeszcze ładniejszy park miejski. Przebudują staw i zmodernizują Poniatówkę

6

PIASECZNO Wyłoniono firmę, która opracuje projekt modernizacji zabytkowego dworku w parku miejskim. Trwają także poszukiwania wykonawcy, który przebuduje staw oraz uzupełni ciągi piesze i oświetlenie


Dwa lata temu gmina wydzierżawiła zabytkowy dworek od powiatu.
– Zależy nam, aby działalność Poniatówki ożywiła tę część parku – wyjaśniał wówczas ówczesny wiceburmistrz Daniel Putkiewicz. – Generalnie chcemy, aby w zabytku dominowała kultura.
Według koncepcji, w zmodernizowanym budynku, oprócz Instytutu Sztuki Józefa Wilkonia (przestrzeń wystawienniczą zaplanowano na piętrze), miałaby znaleźć się kawiarnia w stylu saskim oraz biblioteka. Kilka tygodni temu wyłoniono wreszcie firmę, która za prawie 410 tys. zł w ciągu 14 miesięcy ma przedstawić projekt przebudowy zabytku wraz z kosztorysem. W ramach projektu ma zostać zagospodarowane także najbliższe otoczenie budynku. Same prace modernizacyjne ruszą prawdopodobnie w roku 2022.
Znacznie szybciej, bo do końca kwietnia przyszłego roku, ma zakończyć się planowana od dawna przebudowa stawu. W ramach tego zadania zostaną uzupełnione także ścieżki, oświetlenie i pojawią się nowe nasadzenia.

TW

6 KOMENTARZE

    • W stawie? Nowa woda będzie! za …mln. I ruch dwukierunkowy jak nieopodal na Chyliczkowskiej.Kaczki się pogubią i zakorkuja.Szczury wykorzystaja okazje aby pod prad czy po krawężniku płynąć po okruch suchego chleba rzuconego przez dziecko.

  1. Brawo Naczelny rowerzysta gminy Daniel Putkiewicz.Apropos parku-czy widział ktos współczesny,nowoczesny,zrewitalizowany park bez mozliwosci przejechania przezeń rewerem?

  2. Rowerem parku objechać nie można? Park zabytkowy jest chyba (z tego co pamiętam to zabytkowością uzasadniano przebieg ścieżek niezbyt wygodny, ale w sumie przyjemny). Po łazienkach też na rowerze nie można jeździć i jakoś to działa.

    • Porównać”Em” do Eminencji to tak jak Łazienki Królewskie do parku miejskiego w P.A czy do/pod park można dojechać rowerem?

  3. Po 1: Co dla ciebie jest wadą dla innych to zaleta. Chcesz na rower to do lasu a park zostaw pieszym.
    PO 2: Po co rowerzystą ścieżki skoro nimi nie jeżdżą!! Ścieżek w mieście sporo a szlachta rowerowa i tak chodnikiem jeździ albo środkiem pasa drogowego. Pretensja do wszystkich a minimum wiedzy o ruchu drogowym brak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię