Jeszcze w tym roku gmina odda prawie 70 nowych lokali komunalnych

1

PIASECZNO Trwają prace wykończeniowe w budynkach przy ul. Świętojańskiej i Jerozolimskiej. Nowi lokatorzy wprowadzą się do nich prawdopodobnie na początku przyszłego roku


Przy Świętojańskiej trwają ostatnie prace wykończeniowe

– W obydwu domach prowadzone są obecnie prace wykończeniowe – informuje Ewa Witkowska, naczelnik gminnego wydziału polityki mieszkaniowej. Mają one zakończyć się jeszcze w tym roku. Pierwszy budynek, przy ul. Świętojańskiej, w którym znajduje się 49 lokali mieszkalnych – zostanie oddany do 30 listopada, drugi, przy ulicy Jerozolimskiej (jest tam 20 mieszkań) – do 17 grudnia. Budowa obydwu bloków kosztowała gminę ponad 11 mln zł.
Kto może liczyć na przyznanie lokali w nowych domach?
– W pierwszej kolejności gmina skupi się na uporządkowaniu sytuacji osób zamieszkujących lokale, które muszą być wyłączone z użytkowania – wyjaśnia Ewa Witkowska. – Staramy się rozkwaterować wszystkie budynki znajdujące się w awaryjnym stanie technicznym. Tak więc, w pierwszej kolejności będziemy zamieniać lokale znajdujące się w naszym zasobie mieszkaniowym, a dopiero potem przydzielać mieszkania osobom z listy oczekujących.
Na przyznanie lokalu socjalnego z zasobów gminy czeka 299 osób. 161 osób znajduje się na liście oczekujących na przyznanie lokalu mieszkalnego.

TW

1 KOMENTARZ

  1. Radzę wnikliwiej sprawdzać kto zgłasza czeredę do zamieszkania, a kto potem faktycznie mieszka ??. Naprawdę potrzebujący stoją wieki w „kolejce” droga Ewo Wu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię