Jeszcze więcej terenów na rekreację w centrum miasta

0

GÓRA KALWARIA Gmina kupiła 5740 m kw. gruntu pomiędzy terenem parafialnym a rzeczką Cedron. Na tym malowniczo położonym obszarze powstaną ścieżki spacerowo-rowerowe i miejsca odpoczynku


Dwie działki położone przy murze okalającym teren kościelny nie miały drogi dojazdowej. Dlatego ich właściciele zwrócili się do gminy z pytaniem, czy nie byłaby zainteresowana nabyciem gruntu na intratnych warunkach. Ostatecznie cena została ustalona na kwotę 65 tys. zł (nieco ponad 11 zł za metr kwadratowy).
– Oferta była atrakcyjna nie tylko ze względów cenowych. Zakupiony przez nas teren w przyszłości pozwoli nam na połączenie ścieżkami spacerowym i rowerowymi ul. Św. Antoniego ze skarpą przy al. Wyzwolenia, przebudowywaną obecnie na park miejski – tłumaczy wiceburmistrz Mateusz Baj. – Dzięki temu powiększymy miejskie tereny rekreacyjne i wykonamy kolejne odcinki ścieżek spacerowych i rowerowych.
Gmina niebawem ogłosi nowy konkurs na zagospodarowanie terenu przy tzw. źródełku św. Antoniego (umowa z poprzednim wykonawcą została rozwiązana). Włodarze zamierzają rozszerzyć zakres nowego opracowania o właśnie zakupione działki. Kolejne miejsce rekreacji ma nie tylko sprzyjać odpoczynkowi, ale również oddawać klimat dawnej Góry Kalwarii.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię