Joanna Morawska została Sołtysem Roku

1

PIASECZNO Radna rady miejskiej w Piasecznie i sołtys Wólki Kozodawskiej Joanna Morawska otrzymała zaszczytny tytuł Sołtysa Roku, przyznawany przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów i „Gazetkę Sołecką”


Tytułu, podczas ostatniej sesji, pogratulował pani sołtys burmistrz Daniel Putkiewicz. Natomiast oficjalne jego nadanie (wyróżnienie otrzymało także 8 innych sołtysów z całej Polski) nastąpi 13 lipca w gmachu senatu RP w Warszawie. Do tej pory tytuł Sołtysa Roku otrzymały w naszej gminie Ewa Molenda-Stroińska z Zalesia Górnego (w 2018 roku) oraz Honorata Kalicińska z Żabieńca (w 2006 roku).

TW

1 KOMENTARZ

  1. W ten oto sposób czytelnicy PN (KP) dowiedzieli się, że istnieje coś takiego, jak Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów.

    Informuję, że pierwsze skojarzenie jest błędne: siedziba tego tworu nie znajduje się w Wąchocku, lecz – czort wie, czemu – w Koninie.

    A właściwie to wiadomo, czemu: w 1994 roku w Licheniu w trakcie Pielgrzymki Sołtysów i Środowisk Wiejskich doszło do powołania Komitetu Założycielskiego Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów, a Konin leży koło Lichenia. A jako że to KSS na swej własnej stronie chwali się tym, że ich najważniejszą inicjatywą jest Krajowa Pielgrzymka Sołtysów i Środowisk Wiejskich do Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Licheniu, to – wybiegając lotną myślą w przyszłość – obawiam się, że gdyby tak obecny starosta piaseczyński, Gut Ksawery, zechciał w przyszłości ponownie zostać sołtysem, to (pomimo licznych przymiotów) z wiadomych względów raczej nie ma szans na zostanie Sołtysem Roku ;):)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię