Jubileuszowe rowerki

1

KONSTANCIN-JEZIORNA Społeczność gminnego Przedszkola nr 3 „Kolorowe kredki” w Oborach w piątek świętowała 25-lecie placówki. Nie mogło zabraknąć tortu, niespodzianek i prezentów na miarę jubileuszu


Witając urodzinowych gości, dyrektor placówki Dorota Kamecka wspominała pierwszy budynek, w którym mieściła się placówka, do 1994 roku przeznaczona wyłącznie dla dzieci pracowników Rolniczego Zakładu Doświadczalnego Wilanów-Obory. Nie było w nim tak kolorowo, jak w obecnym, ale… „uroczo”.

– Mieściliśmy się w przypałacowych „czworakach” w Oborach. Warunki były skromne, ale atmosfera wręcz domowa. W budynku znajdowały się dwie sale dydaktyczne, stołówka, kuchenka i mała łazienka – wspominała pani dyrektor. – Realia nie pozwalały na rozwinięcie skrzydeł – dodawała.

Pięć lat temu sytuacja zmieniła się diametralnie. Placówka przeprowadziła się do nowo wybudowanej przez gminę siedziby na osiedlu Obory. Obecna „Trójka” mogła przyjąć już setkę dzieci do czterech grup, w tym maluchy z niepełnosprawnościami.

– Kolorowy, pięknie wyposażony i funkcjonalny budynek pozwolił na rozwój przedszkola, zaczęliśmy robić różne ciekawe projekty – kontynuowała Dorota Kamecka. – Jako jedyna placówka w Konstancinie mamy ogród warzywny. Dzieci same dbają o warzywa, które potem wykorzystują podczas warsztatów kulinarnych.

„Kolorowe kredki” są także jedną z niewielu placówek w powiecie piaseczyńskim, które uzyskała certyfikat przedszkola bezglutenowego, ponieważ oferuje takową dietę dla dzieci.

– Dodam, że tak naprawdę te wszystkie cuda architektoniczne i nowości technologiczne nie miałyby znaczenia, gdyby nie ludzie. Przedszkole tworzy przede wszystkim fantastyczny zespół osób, który ciągle chce pracować i podnosić kwalifikacje oraz umiejętności, aby jak najlepiej pracować z dziećmi – przekonywała dyrektor Kamecka.

Dziękowała również rodzicom dzieci za to, że „inspirują, motywują, a czasem pogrożą palcem”, a także burmistrzowi za to, że „pomaga i wspiera”.

Kazimierz Jańczuk nie pozostał dłużny. Gratulował przede wszystkim dzieciom ich barwnego występu.

– Podoba wam się to przedszkole? – pytał najmłodszych uczestników jubileuszu.

– Taaak! – usłyszał odpowiedź.

– A co jest w nim najfajniejszego? – kontynuował włodarz.

– Panie! – nie pozostawiały wątpliwości dzieci, czym rozbawiły zebranych.

Burmistrz przyznał, iż „Kolorowe kredki” są dobrym przykładem, że warto inwestować w oświatę. – A my w naszej gminie na nią nie żałujemy – podkreślił. Wyrażając uznanie o pracownikach „Trójki” Kazimierz Jańczuk wręczył pani dyrektor bukiet róż. Na koniec sprezentował dzieciom kosze słodyczy oraz osiem nowych rowerków. Maluchów nie trzeba było zapraszać do sprawdzenia, czy wygodnie się na nich siedzi.

Po wszystkich gratulacjach i podziękowaniach, na finał przedszkolaki zaśpiewały po angielsku „Celebration”, hit Kool & The Gang, po czym przy „Sto lat” wprowadzono wielki tort. To nie był koniec atrakcji, ponieważ dzieci z rumieńcami na twarzach obejrzały jeszcze popisowy występ cyrkowców.

1 KOMENTARZ

  1. Super ,widać ,że ludzie z pasją i kochają dzieciaki.
    Jest jeszcze przedszkole na Jaworowej -gdzie rządy sprawuje najlepsza PANI DYREKTOR BOŻENKA,moje dorosłe już dzieciaki pamiętają Wspaniałą Osobę a my -rodzice Jej metody.Najlepsze i zawsze skuteczne.
    Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię