Jutro kontrolerzy biletów będą mieli wolne

3

POWIAT Najbliższa środa to Europejski Dzień Bez Samochodu, będący kulminacyjnym punktem obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. W związku z tym tego dnia będzie można bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej. Dotyczy to nie tylko autobusów, tramwajów czy metra, ale także pociągów Kolei Mazowieckich i WKD


Warszawski Transport Publiczny już od pięciu lat, wprowadzając jeden dzień bez biletów, zachęca zmotoryzowanych mieszkańców, aby przesiadali się do komunikacji publicznej. Oczywiście z bezpłatnych tego dnia środków transportu mogą korzystać wszyscy podróżni mieszkający w obrębie zarówno pierwszej, jak i drugiej strefy biletowej.
Zachęcam tego dnia do korzystania z komunikacji, dzięki temu oddychamy w stolicy czystszym powietrzem i produkujemy mniej smogu – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy. W środę kasowniki oraz opcja zakupu biletów papierowych w pojazdowych automatach biletowych zostaną wyłączone. Zostaną także otwarte bramki metra. Tego dnia będzie można bezpłatnie korzystać z parkingów P&R, pociągów WKD, Kolei Mazowieckich i autobusów zastępczej komunikacji autobusowej. Rower miejski działający w Piasecznie i Konstancinie przez godzinę również będzie można wypożyczać bez żadnych opłat.

TW

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię