Jutro Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Piaseczna już po raz czwarty

2

PIASECZNO Każda z poprzednich edycji gromadziła coraz większe rzesze mieszkańców naszego miasta i okolic, stając się dla wielu nieodłącznym elementem świętowania Uroczystości Objawienia Pańskiego

Wyruszamy 6 stycznia (niedziela) o godzinie 12:30 z piaseczyńskiego rynku. Przewodnikiem będzie gwiazda, rozgrzeje wspólny śpiew kolęd, a atrakcje zapewnią odgrywane w przestrzeni publicznej sceny związane z narodzeniem Jezusa (tak zwane mansjony).

Punktem kulminacyjnym Orszaku będzie pokłon Trzech Króli przy szopce z żywymi postaciami i zwierzętami na placu Jana Pawła II. Następnie organizatorzy zaproszą wszystkich uczestników pochodu na wspólne kolędowanie w domu parafialnym, które poprowadzi zespół Rodzinne Granie i jego goście. Miłym i rozgrzewającym akcentem będzie poczęstunek oraz kawa i herbata w orszakowej kawiarence.
W tym roku Orszakowi towarzyszyć będą dwa konkursy: na najciekawsze przebranie (zgłoszenia od godziny 12 na rynku) oraz na własnoręcznie wykonaną gwiazdę (zgłoszenia o godzinie 11 w Auli Niebieskiej domu parafialnego).

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię