Jutro rano zarząd powiatu będzie zachęcał do rozliczania PIT-u w miejscu zamieszkania

3

PIASECZNO Jutro, na dworcu kolejowym w Piasecznie odbędzie się akcja „PIT daje owoce!”.

Członkowie Zarządu Powiatu będą rozdawać jabłka, zachęcając mieszkańców do rozliczania podatku PIT w miejscu faktycznego zamieszkania (a nie zameldownia). Będę przekonywać Początek akcji godz. 7:00 rano.
Akcje przekonujące mieszkańców do płacenia podatków w powiecie, w którym żyją zainicjowano dwa lata temu. Wówczas członkowie zarządu powiatu piaseczyńskiego rozdawali kawę m.in. na dworcu kolejowym w Piasecznie przy okazji zachęcając mieszkańców do płacenia podatku dochodowego w powiecie, w którym mieszkają. Włodarze przekonywali, że dzięki temu będzie mogło trafić więcej pieniędzy na rozwój m.in. szkół i sieci dróg. Akcja odbiła się głośnym echem w mediach, dzięki czemu informacja do niej dotarła do większej liczby osób.
Z ujawnionych danych Urzędu Skarbowego w Piasecznie za 2016 rok wynika, że przybyło mu blisko 3 tys. płatników PIT, co przełożyło się na blisko 9 mln zł dodatkowej kasy dla powiatu piaseczyńskiego.
– Trudno oszacować, ilu mieszkańców więcej zaczęło płacić podatki na terenie powiatu dzięki naszej kawie, na pewno jednak warto takie akcje robić – mówił nam wicestarosta Arkadiusz Strzyżewski.
W zeszłym roku kontynuowano akcję rozdając krówki „pitówki” pod urzędem skarbowym.
– Średnio podatnik w powiecie piaseczyńskim płaci 3-3,5 tys. zł podatku rocznie – powiedział nam wówczas wicestarosta Arkadiusz Strzyżewski. – Z tego 45 proc. zasila budżet gminy, a 10 proc. budżet powiatu, do którego trafia około 300 zł od jednej osoby. Pozostały podatek wędruje do budżetu województwa i budżetu państwa. Akcją rozdawania krówek chcielibyśmy nie tylko zachęcić mieszkańców, żeby dalej rozliczali się na naszym terenie, ale też podziękować za to, co zrobili w ubiegłym roku, decydując się płacić u nas podatki.
Już jutro w ramach kontynuacji akcji, członkowie zarządu będą zachęcać do płacenia podatków częstując mieszkańców jabłkami.

AB

3 KOMENTARZE

  1. Z mojej strony to będzie prawdopodobnie ostatni rok płacenia podatku w US Piaseczno. Ściągać kasę potrafią o należny zwrot trzeba się bujać po sądach.

  2. A co z mieszkańcami ZŁOTOKŁOSU, którzy od lat uczciwie płacą podatki (jak wszyscy) a ich DROGI WYGLĄDAJĄ TRAGICZNIE !?!?!?!?!?!?!?!?

    GDZIE SĄ ICH PIENIĄDZE Z PIT-ów i INNYCH PODATKÓW ?????????????????

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię