Jutro sprzątanie Glinek. Pomożecie?

1

PIASECZNO „ Eko Babki” działające przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku Centrum Kultury w Piasecznie, zaplanowały na najbliższą sobotę akcję sprzątania „Glinek”. Do udziału zapraszają całe rodziny.

CZYSTE GLINKI to przedsięwzięcie polegające na uprzątnięciu zalegających śmieci z terenów położonych w okolicach dawnej cegielni w okolicy Gołkowa, Kamionki i Bobrowca.
Tereny „Glinek” to obszar zielony traktowany przez okolicznych mieszkańców jako tereny rekreacyjne. Można tu spotkać sarny, bażanty i rozmaite ptaki, a stawy służą licznym wędkarzom. „Glinki” są odwiedzane przez mieszkańców w czasie całego roku, co niestety wiąże się również z pozostawianiem śmieci w postaci różnorakich opakowań. Teren ten niestety jest także traktowany jako miejsce nielegalnej wywózki odpadów po remontach, naprawie samochodów ,etc.

Grupa Eko Babki zaprasza wszystkich chętnych do wspólnej akcji sprzątania „Glinek”.

-Połączmy rodzinny spacer i ruch na świeżym powietrzu z tegorocznymi obchodami Światowego Dnia Ziemi, który przypada na 22 kwietnia 2021. Sprawmy, aby Glinki cieszyły na nowo!- apelują Eko Babki

Wydział Utrzymania Terenów Publicznych UMiG Piaseczno zapewni wolontariuszom worki na śmieci oraz ich wywózkę ( w rękawice należy zaopatrzyć się  we własnym zakresie).

Termin akcji zaplanowany jest na sobotę 17 kwietnia na godz. 10.00, zbiórka u zbiegu ulic Przemysłowej i Lechitów w Gołkowie oraz przy wjeździe na glinki od strony ul. Ceramicznej.

1 KOMENTARZ

  1. „Wydział Utrzymania Terenów Publicznych UMiG Piaseczno zapewni wolontariuszom worki na śmieci oraz ich wywózkę (w rękawice należy zaopatrzyć się we własnym zakresie)”
    ====================================
    Na parę par rękawiczek zabrakło?
    Jak taka bida w tym urzędzie, to może trzeba było jakąś społeczną zbiórkę na te rękawiczki ogłosić?
    Chociaż prościej byłoby, gdyby pan burmistrz stanął z kapeluszem przy drzwiach urzędu, prosząc interesantów o datki. W godzinkę uzbierałby na rękawiczki na najbliższe 10 lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię