Już dziś! Bieg po Dynię i nie tylko

LESZNOWOLA Już dziś w Lesznowoli odbędzie się wielkie dyniowe święto, promujące zdrowy styl życia i zachęcające do uprawiania sportu. Kulminacyjnym punktem wydarzenia, o godz. 12, będzie doroczny Bieg po Dynię na dystansie 5 km

Bez przesady można powiedzieć, że Lesznowola dyniami stoi, a producenci tego jesiennego warzywa przypominają o sobie zwłaszcza o tej porze roku, wystawiając barwne stragany wzdłuż ul. Słonecznej. Aby podkreślić specyfikę gminy i promować wśród mieszkańców prozdrowotne nawyki, władze samorządowe od kilku lat organizują w połowie października dyniowe święto, którego najważniejszą częścią jest popularna impreza biegowa. W tym roku Święto Dyni, 14 października, będzie połączone z inauguracją Pierwszego Dnia Walki z Niedożywieniem, organizowanego w ramach programu „Dzwonek na obiad”, a część każdego wpisowego na bieg główny (10 zł) zostanie przekazana na finansowanie obiadów dzieci w szkołach. Biuro zawodów na stadionie w Lesznowoli (przy ul. Szkolnej) będzie czynne już od godz. 9.30, aby ostatni spóźnialscy mogli zapisać się jeszcze na bieg. Uroczyste otwarcie imprezy nastąpi o godz. 10.30. Następnie rozpoczną się biegi dzieci na różnych dystansach. Bieg główny zaplanowano na godz. 12, a o godz. 13 odbędzie się dekoracja zwycięzców i laureatów konkursów.
Obok stadionu będzie cały czas działało miasteczko dyniowe, w którym będą odbywały się konkursy dla dzieci i pokazy kulinarne. Będzie można spróbować też oczywiście potraw z dyni oraz zrobić zakupy na stoiskach z rękodziełem i zdrową żywnością.

Tomasz Wojciuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię