Już jest, przedsmak płyty „Sto”! Posłuchajcie premierowego singla

0

GÓRA KALWARIA Takiego wydarzenia muzycznego w Górze Kalwarii jeszcze nie było i próżno go szukać w naszym kraju. Czterech miejscowych raperów nagrało płytę z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Już można posłuchać utworu „Dzieci Powstania” promującego ten krążek


Ponti, Sekul, Stolar, Barber napisali i nagrali w profesjonalnym studio dziewięć hiphopowych utworów o historii Polski. Utwory są nasycone emocjami i często niemal reporterskim opisem rzeczywistości. Całość – po raz pierwszy będzie można posłuchać podczas koncertu 11 listopada.


Jak piszą autorzy, pomysł na płytę pojawił się już jakiś czas temu, ale to właśnie setna rocznica odzyskania niepodległości okazała się idealną okazją do zaprezentowania twórczości raperów. Teksty powstały dosyć szybko, choć autorzy włożyli mnóstwo pracy w ich napisanie. Dla raperów ważne było, aby treść szła w parze z formą. Żeby mogli zaprezentować nie tylko swój warsztat pisarski, ale również wokalny. Przez pryzmat ważnych wartości, każdy z nich pokazał cząstkę siebie. Chłopaki udowodnili, że nawet o tak ważnych pojęciach jak patriotyzm można mówić współczesnym językiem oraz to, że historia naszego kraju może być powodem do dumy.

 „Sto” to projekt zrealizowany przy Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii, dzięki wsparciu finansowemu gminy Góra Kalwaria. Za warstwę muzyczną jest odpowiedzialny Wojciech Famielec, teledysk do singla – Marcin Pawełczak.Pomysłodawcami projektu i opiekunami merytorycznymi są Aleksandra Fedynicz-Komosa i Christian Broniarz. Projekt okładki wykonała Olga Łaska.

W „Dzieciach Powstania” gościnnie wystąpił chór ze Studia Piosenki w Ośrodku Kultury

Więcej na temat płyty i raperów pisaliśmy tutaj:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię