Już kolejny rok obchodzą hinduistyczne święto światła

0

PIASECZNO Międzynarodowa agencja pośrednictwa pracy Partner od kilku lat urządza hinduistyczne święto Diwali. – Rekrutujemy pracowników z takich państw jak Nepal, Indie czy Filipiny, a w naszym biurze pracują Nepalczyk i Hinduska – mówi Renata Graczyk, współwłaścicielka agencji. – Tego typu inicjatywy sprzyjają nie tylko integracji naszego zespołu, ale też ukazują szacunek do innych kultur


Agencja Partner działa na rynku od 13 lat. Jej główna siedziba mieści się w Piasecznie, ale ma też filie w Łodzi, Warszawie czy nawet w Rumunii. Firma świadczy szeroki wachlarz usług. Nie tylko pozyskuje pracowników z krajów azjatyckich i ze wschodu, ale też legalizuje ich pobyt na terenie Polski czy innego kraju, umożliwia podjęcie legalnej pracy, a także uzyskanie karty stałego pobytu czy nawet obywatelstwa. W tej chwili w Polsce przebywa około 400 cudzoziemców, którym Parner umożliwił podjęcie pracy na terenie naszego kraju. Pracownicy ci zatrudnieni są przede wszystkim w produkcji. Pracują też jako magazynierzy i elektrycy.
Jako że w naszym biurze też mamy cudzoziemców, zapraszamy ich na Wigilię, ale też chętnie obchodzimy ich święta, takie jak jak Diwali – podkreśla Renata Graczyk. Diwali to jedno z najważniejszych świąt w Indiach. Trwa tak naprawdę przez kilka dni. Jego oprawę często stanowią lampki symbolizujące zwycięstwo światła nad ciemnością, sztuczne ognie i dekoracje z kwiatów. Pracujące w piaseczyńskim oddziale agencji osoby postarały się o wyjątkowy klimat towarzyszący świętu światła. Przygotowano specjalne dekoracje, a przedramiona udekorowano pięknymi tatuażami z henny zwanymi mehndi. Przygotowano też tradycyjne przekąski kuchni hinduskiej i nepalskiej, jak wypełnione mięsem z indyka i imbirem pierożki momo, tradycyjne samosy czy pyszne maślane ciastka, których nie dostanie się w żadnej cukierni.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię