Już oficjalnie: Marcin Kania został wicewójtem!

6

LESZNOWOLA Dziś rano wójt Maria Jolanta Batycka-Wąsik nominowała na swojego zastępcę Marcina Kanię, byłego radnego, pracującego ostatnio w referacie urbanistyki i planowania przestrzennego


O tym, że Marcin Kania zostanie wicewójtem mówiło się od kilku miesięcy. Radny złożył mandat i czekał na nominację. Ta jednak nie nadeszła, bo w połowie lipca wójt Lesznowoli została zatrzymana, a prokuratura nałożyła na nią zakaz pełnienia obowiązków służbowych. Wójt złożyła na postanowienie prokuratury zażalenie, nad którym Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa pochylił się w ubiegłym tygodniu, uchylając zakaz. Jedną z pierwszych decyzji Marii Jolanty Batyckiej-Wąsik po powrocie do pracy było powołanie Marcina Kani na  wicewójta gminy Lesznowola (zastąpił na stanowisku Iwonę Pajewską-Iszczyńską, która została zastępcą dyrektora w ZOPO). Marcin Kania jest mieszkańcem gminy Lesznowola, byłym radnym czterech kadencji. Ukończył Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Studium Zamówień Publicznych.
– Powołanie na zastępcę wójta to dla mnie wielki zaszczyt, ale i zobowiązanie. Dlatego dołożę wszelkich starań, aby godnie reprezentować interesy mieszkańców – mówi nowy wicewójt.

TW

6 KOMENTARZE

  1. “Ostatnio pracował w referacie urbanistyki” – no proszę, a ja myślałem, że po złożeniu mandatu radnego nie dojada i nie starcza mu do pierwszego…
    Ale pani wójt swoim z głodu nie da umrzeć.
    Ciekawe tylko, kiedy z Wiluszem skoczą sobie do oczu – wszak nie przepadają za sobą.

  2. Dziwi mnie, że pomimo dużego potencjału intelektualnego jaki posiada ta gmina, na tak ważne stanowiska wybierani są ludzie tak słabi. Decyzje i konsekwencje tych decyzji w gminie Lesznowola to jeden ciąg porażek. Prokuratorskie zarzuty, olbrzymie długi, oplaty za śmieci, brak pieniędzy na inwestycje i jeszcze ten facet na dobitkę. Śmiech przez łzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię