Już w najbliższy weekend Dni Kultury Francuskiej

1

KONSTANCIN-JEZIORNA Francuskie kino, koncerty, teatr, degustacja przysmaków znad Sekwany, targi książki, wystawy fotografii i obrazów, warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz potańcówka przy muzyce z paryskich ulic – to tylko niektóre atrakcje Dni Kultury Francuskiej, na które od 27 do 29 września zaprasza Konstanciński Dom Kultury


Trzy dni z kulturą francuską otworzy wernisaż wystawy fotograficznej Jeana-Paula Lublinera „130 lat wieży Eiffla”, który odbędzie się w piątek, 27 września. Zdjęcia paryskiej „Żelaznej Damy” będzie można oglądać do 4 października. Piątkowy wieczór zwieńczy maraton kina francuskiego. W Hugonówce od godz. 20.30 będzie można obejrzeć trzy filmy: „Parasolki z Cherbourga”, „Piękne Dni” oraz „400 batów”.
Wśród wielu rodzinnych atrakcji zaplanowanych na najbliższy weekend będą m.in., kino familijne, degustacja przysmaków znad Sekwany, targi książki, turniej gry w boule. Nie mogłoby zabraknąć także różnorodnej muzyki. W sobotę zaplanowano koncerty zespołu hip-hop z Paryża De2S i Dj Idem (godz. 19) oraz znanej akordeonistki z Saint-Germain-en-Laye Bashy Slavinskiej (godz. 20). Dzieci będą mogły obejrzeć natomiast spektakl „Mały Książę” (godz. 14.30). W niedzielę wystąpią pianista z Saint-Germain-en-Laye – Cédric Boyer (godz. 16), a niezapomniane francuskie piosenki przypomni Justyna Bacz z zespołem (godz. 17). Ponadto będzie można zwiedzić z przewodnikiem wyjątkową kolekcję malarstwa francuskiego w konstancińskiej Villi La Fleur (ul. Szpitalna 14). Nie zabraknie prelekcji o życiu we Francji i jej kulturze. Będą też warsztaty perfumiarskie (niedziela, godz.14), warsztaty plastyczne, językowe i konkursy wiedzy o Francji. Imprezę zwieńczy niedzielna potańcówka w altanie przy muzyce z paryskich ulic.
Podczas Dni Kultury Francuskiej zostanie zaprezentowane francuskie Saint-Germain-en-Laye, które współpracuje z Konstancinem-Jeziorną. Będzie to doskonała okazja do pogłębiania relacji między mieszkańcami partnerskich miast. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Na spektakl i koncerty wejściówki można odbierać od 27 września w kasie KDK.

TW

1 KOMENTARZ

  1. „Parasolki z Szelburga” (?!!!)
    ———————————-
    Redaktora Wojciuka pewnie jeszcze na świecie nie było, gdy powstawał film „Parasolki z Cherbourga”, ale od czegóż, do diaska, jest internet? Z Szelburg-Zarembiną się pomyliło?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię